Agro.ReformsUA розробила нову концепцію приватизації
Agro.ReformsUA розробила нову концепцію приватизації

Експерти Agro.Reforms UA розробили нову концепцію приватизації держмайна в АПК. Про це повідомляє прес-служба Agro.ReformsUA.

«Сьогодні потрібно вносити кардинальні зміни в закон «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі» та концептуально змінювати підходи до приватизації», - заявляють експерти Agro.ReformsUA і виносять на публічне обговорення розроблену концепцію приватизації в АПК.

За словами експертів, питання регулювання приватизації державного та комунального майна кілька разів піднімався на рівні розробки проектів законів про внесення змін до Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі», але всі вони носили точковий характер і в них був відсутній комплексний підхід до приватизації.

«Не дивлячись на те, що всі вертикалі влади підтримують тотальну приватизацію, її процес йде досить повільно, основна причина цього - відсутність законодавчого регулювання та чіткого сценарію приватизаційного процесу», - зазначає експерт з аграрного та земельного права Agro.ReformsUA Дмитро Сімашко.

Проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ Олег Проценко зазначає, що приватизація держмайна стала одним з пріоритетних напрямків роботи Мінагропроду на 2016 рік, але для того, щоб прискорити процес потрібна концепція, розумний і виважений підхід з урахуванням особливостей господарювання і соціальної ситуації в Україні.

Експерти Agro.ReformsUA розробили кардинально нову концепцію приватизації в АПК і проаналізували міжнародний досвід приватизації державного майна.

«Аналіз міжнародного досвіду показує, що приватизація в аграрному секторі в кожній країні йшла своїм шляхом. Головною особливістю приватизації в сільському господарстві є наявність великої кількості земель у власності держави і державних підприємств, що характерно для постсоціалістичних країн Центральної та Східної Європи. Тому в цих країнах приватизація в аграрному секторі розвивалася за індивідуальними сценаріями, оскільки кожна країна самостійно вирішила земельне питання», - пояснює Дмитро Сімашко.

Розробники заявляють, що концепція поки що перебуває на етапі публічного обговорення і може бути доопрацьована з урахуванням думок і пропозицій експертів.

Latifundist.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 березня 2016
ДПЗКУ і Аграрний фонд увійдуть до списку приватизації ― офіційно
Кабінет міністрів України планує до 1 травня розглянути питання про включення до приватизаційного списку великих аграрних держпідприємств ДПЗКУ,...
10 березня 2016
В ЄБРР розчаровані провалом приватизації в Україні — офіційно
У Європейському банку реконструкції і розвитку розчаровані невдалої приватизацією в Україні. Про це повідомив керуючий директор ЄБРР по Східній...

Вибір редакції

13 березня 2023
ТОП-10 найважливіших аграрних законодавчих ініціативи уряду та Мінагро
AgroPolit.com відібрав десять найважливіших постанов, наказів та порядків для роботи аграрного ринку. Серед них ви знайдете такі: механізм бронювання...
6 лютого 2023
Агросектор України під час війни – інфографічий довідник за 2023 рік
З чим прожив 2022 рік агросеткор – детальний аналіз ринку презентовано у щорічному інфографічному довіднику «Агробізнес України під...
6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...