Органічний ринок в Україні зріс у 29 разів за сім років — експерт
Органічний ринок в Україні зріс у 29 разів за сім років — експерт

У програмі першої національної конференції «Мільйон із гектара» значилося одразу кілька експертів ринку органічних продуктів України. Про це повідомила керівник Retail Academy Тетяна Ситник.

«За останні 70-80 років, на жаль, продовольча промисловість втрачає смаки. Вони вигадують якісь нові смакові якості, якісь домішки, але ж лише те, що нам дає природа — справжнє, натуральне, органічне і дуже смачне», — говорить вона.

Експерт з органічного садівництва перераховує речі, що дозволяються або забороняються фермерам, які хочуть випускати сертифіковану органічну продукцію.

«Дозволяються пестициди рослинного та тваринного походження. Вони мають бути дозволені органічним сертифікованим органом. Обов’язково на полях і в садах використовуються сівозміни для сидерації, пермакультурні технології, мікроорганізми. Тобто все, що попереджає ущільнення та ерозію ґрунтів. Як кажуть, треба годувати ґрунт, а не рослини. Можна застосовувати натуральні добрива: компост, перегній, біодинамічні препарати. Якщо це переробна діяльність (тобто ви будете робити, наприклад, пюре або соки), то мінімум 95% інгредієнтів мають бути органічного походження», — розповіла експерт.

Із заборонених засобів і методів експерт назвала синтетичну хімію, синтетичні пестициди, гербіциди. Окрім цього, заборонено виснажувати землю, знищувати біоту, використовувати мінеральні азотні добрива, ГМ-технології, опромінювання і т.д.

«ЗЗР обов’язково мають бути, але це повинні бути біопрепарати, органічні добрива, сидерати. Всі вони перевіряються сертифікаційним органом і на їх збут надається дозвіл. Якщо ви використали те, що він не дозволяв, або взагалі застосовуєте якусь синтетичну хімію, то можна позбутись сертифікату. Цей сертифікат надається на 1 рік», — застерігає Ситник.

Експерт вважає, що потрібно знайти той сертифікаційний орган, якому можна довіряти.

Сертифікаційні і акредитаційні органи працюють над тим, щоб споживачі їм довіряли. Так, у нас були випадки, коли можна було якісь документи купити. Але органам, які зараз існують, треба довіряти. Всього їх нараховується 16, і один з них — український — «Органік стандарт». Звертайтеся до них, не вірте чуткам», — зауважила вона.

За її словами, органічне виробництво в Україні регулюється на сьогоднішній день нормами Закону «Про виробництво та обіг органічної сільгосппродукції та сировини», а також постановами Ради ЄС. Регламент цієї Ради можна знайти у вільному доступі в мережі Інтернет.

Хочу сказати, що у нас не тільки в роздрібній торгівлі можна купити органічну продукцію. Зараз складаються маленькі кооперативи: органічні фермери об’єднуються і надають прямому споживачеві такі ж сформовані органічні корзини. Це зручно, вигідно, це свіжий продукт прямо, як кажуть, з лану до столу», — розповіла керівник Retail Academy.

За її словами, органічний ринок України складає 0,97% загального ринку. З 2007 до 2014 р. органічний ринок в нашій країні зріс у 29 разів.

До 2013 року в світі спостерігалося досить сильне зростання інтересу до органічної продукції. Більшість країн, особливо зі складу ЄС, надавали дотації тим фермерам, які переходили на сертифіковане органічне виробництво. І коли ці дотації почали потихеньку зменшуватися, хтось закривав своє органічне виробництво, але це не говорить про те, що росту в органічному виробництві вже не буде. Він обов’язково буде», — переконує експерт.

kurkul.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 квітня 2016
Фермерські господарства повинні займатися органічним виробництвом — Кутовий
Про це під час міжнародної конференції «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації: стан, можливості та ризики» повідомив...
5 квітня 2016
Кабмін затвердив правила виробництва органічного меду — офіційно
Кабінет міністрів України прийняв постанову «Про затвердження детальних правил виробництва органічної продукції (сировини) бджільництва»....
24 березня 2016
Мінагрополітики планує збільшувати експорт органічної продукції — Краснопольський
Міністерство аграрної політики вважає за необхідне збільшувати експортний потенціал органічної продукції українського виробництва. Про це під час...

Вибір редакції

7 грудня 2021
Підвищення цін на добрива вдарить по собівартості аграрної продукції
Ціни на мінеральні добрива навряд чи знижаться найближчим часом, відтак аграрії прогнозують зростання собівартості виробничого циклу в АПК. Цей...
6 грудня 2021
Бюджет 2022 року: наслідки для економіки та агросектору
Бюджет 2022 року — дозволить Україні підтримати штани, але потрібного економічного зростання він не забезпечить. Через невизначеність питання...
3 грудня 2021
Плюси та мінуси бюджетного закону 5600 в частині оподаткування АПК
Ухвалення у другому читанні та в цілому закону №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України...