Офіційно стартував проект ФАО
В Україні стартував проект ФАО щодо безпеки рибних продуктів

Офіційно стартував проект ФАО, головною метою якого є створення сучасної національної системи безпеки харчових продуктів у рибному господарстві. Про це повідомляє АгроПерспектива.

Даний проект буде виконано у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України та за фінансової підтримки уряду Норвегії. Реалізація проекту сприятиме покращенню законодавчої системи, розвитку продовольчих ланцюгів рибної промисловості та доступу українських рибних виробників на міжнародні ринки.

Погодження договору проекту символізує готовність уряду України до поліпшення координації між різними національними установами, виявлення прогалин у чинному законодавстві та створення ефективної системи управління безпечністю рибних продуктів.

На основі результатів дослідження ФАО, проведеного у листопаді 2016 року, у рамках проекту буде проведено аналіз рівня відповідності законодавства України вимогам Європейського Союзу.

До проекту також увійдуть інформаційно-пояснювальна кампанія для рибогосподарських лабораторій щодо їхніх обов’язків відповідно до нових правил, а також тренінги для інспекторів рибної продукції щодо імпорту та вимог до сертифікації.

Інспектори з продовольства пройдуть спеціальне навчання з перевірки риболовних суден, посадкових майданчиків, рибопереробних заводів та управління якістю та безпечністю харчових продуктів.

Для ФАО реалізація даного проекту є надзвичайно важливою, особливо в умовах нещодавнього спалаху ботулізму в Україні через вживання рибної продукції», — сказав координатор програм розвитку ФАО в Україні Михайло Малков.

За його словами, серйозної уваги вимагає той факт, що сьогодні не існує належного контролю за санітарно-технічними й санітарно-гігієнічними умовами виробництва.

ФАО має значний досвід у наданні технічної підтримки в управлінні санітарними та фітосанітарними проблемами в інших країнах світу. У нас вже є напрацьована база інструментів для більшості питань, які повинні бути врегульовані в рамках цього проекту», — додає він.

На його думку, цей проект потрібен не лише державним службам для налагодження системи управління, а й бізнесу, оскільки в Україні є багато наявних та потенційних виробників-експортерів до ЄС, для яких гармонізація нашого законодавства значно спростить їхню діяльність.

Окрім того, проект забезпечить міцну підтримку рибалкам, трейдерам і переробникам продукції у питаннях відстеження, контролю та маркування товарів відповідно до нових уніфікованих із ЄС регуляторних вимог», — зазначив головний державний інспектор ветеринарної медицини Борис Кобаль.

Проект ФАО діятиме до квітня 2018 року і сприятиме Міністерству аграрної політики та продовольства України , Представництву ЄС при міністерстві та іншим ініціативам ФАО, в рамках яких було нещодавно завершено дослідження рибництва та аквакультури в Україні, у комплексному покращенні сектору. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 липня 2017
Домогосподарства на сході України отримують добовий молодняк птиці
ФАО продовжує надання гуманітарної допомоги східній Україні, котра страждає від збройного конфлікту, приділяючи особливу увагу сільському населенню,...

Вибір редакції

15 березня 2019
ТОП-7 експортерів м'яса птиці (бройлерів) за 2018 рік
Україна поставила на зовнішні ринки у 2018 році 326,793 тис. т м’яса бройлерів, тоді як у минулому році було 269,484 тис. т. Тобто за рік...
18 березня 2019
Експортний агроатлас — птахівництво заробило для України $503 млн валютної виручки у 2018 році
Українські птахівники заробили за 2018 рік для країни $503,015 млн, експортувавши на зовнішні ринки 329,253 млн т м’яса птиці. Такі дані...
13 березня 2019
Наслідки «соєвих правок» — чи почують депутати експортерів?
У загальній посівній площі частка олійних культур, передусім соняшнику, а також сої та ріпаку, динамічно зростала, сягнувши у 2017 році близько 40%....