Мінагрополітики розробляє модель підтримки малих і середніх виробників через програми шкільного харчування
Мінагрополітики розробляє модель підтримки малих і середніх виробників через програми шкільного харчування

Міністерство аграрної політики та продовольства України разом із представниками ФАО працюють над запровадженням в Україні ефективної моделі шкільного харчування, яка дозволить залучити малих і середніх сільгоспвиробників та збільшити виробництво якісної й безпечної продукції. Про це повідомляють у прес-службі Мінагрополітики.

12 липня відбулася зустріч заступника міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової з міжнародним експертом ФАО зі шкільного харчування Флавією Швартцманн (Бразилія).

Ми вивчаємо досвід країн світу щодо функціонування систем шкільного харчування, зокрема в частині моделей здійснення закупівель продовольства, формування раціону, логістики тощо, з метою подальшого запровадження ефективних державних програм комплексного розвитку аграрної галузі та підтримки малих і середніх виробників», — розповіла Олена Ковальова.

Заступник міністра також додала, що важливим елементом системи шкільного харчування має бути проведення інформаційної кампанії щодо засад здорового харчування і планування збалансованого раціону.

Така просвітницька робота дозволить популяризувати здоровий спосіб життя в Україні та в цілому підвищити рівень здоров’я наших громадян», – підкреслила Ковальова.

У ході зустрічі, експерти ФАО поінформували про бразильську модель шкільного харчування, суть якої полягає в тому, що мінімум 30% харчової продукції для шкіл закуповується у малих сільгоспвиробників та фермерів.

Подібна програма діє вже у 17 країнах Латинської Америки та Карибського басейну, і в 9 ведеться робота з її впровадження. Програма фінансується з державного бюджету і перевагу в отриманні коштів, за окремим конкурсом, мають малі сільгоспвиробники та фермери.

Деякі області вже запроваджують власні програми шкільного харчування. Ми також звертаємо увагу на цей досвід, щоб вивчити результати всіх пілотних проектів і  напрацювати заходи щодо загальноукраїнських комплексних підходів та змін до відповідного законодавства», – підсумувала Олена Ковальова.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 серпня 2017
Фермери VS Агрохолдинги — названо найперспективнішу модель розвитку агросектору України
Говорячи про основні моделі агробізнесу, експерти часто називають дві основні: «аргентинську» (головний виробник — агрохолдинги) та...
11 липня 2017
Уманські фермери не отримали обіцяної допомоги від депутата
Народний депутат Максим Поляков зізнався, що не дотримується обіцянки щодо фінансування дрібних фермерських господарств в Уманському районі. Про це...
10 липня 2017
Ковальова: Зволікання із прийняттям органічного законопроекту не піде на користь українським виробникам
Законопроект «Про виробництво та обіг органічної с\г продукції та сировини» адаптує внутрішню систему контролю якості органічної...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...