Запорізькі аграрії можуть залишитися без прибутку через земельні аукціони
Запорізькі аграрії можуть залишитися без прибутку через земельні аукціони

Запорізькі аграрії невдоволені продажом державної землі виключно на електронних торгах, оскільки таким чином вони втрачатимуть прибуток. Таку думку селяни висловили під час круглого столу з приводу скасування мораторію на продаж землі та запуску електронного земельного аукціону, повідомляє Перший Запорізький.

У рамках круглого столу учасники обговорили проблеми земельних аукціонів. За оцінками учасників є кілька основних проблем проведення аукціонів.

Зокрема, середня оренда гектара землі становить 1100 грн. За попередніми прогнозами, ціна землі – $1 423. Однак на думку аграріїв вона має бути значно вищою – 30 тис. євро за гектар.

Якщо говорити детально, то в Україні налічується 6,9 млн власників паїв, які через мораторій не можуть продати свої законні ділянки. За умовами електронних торгів власники паїв отримають змогу продавати наділи за конкурентною ціною. Але запорізькі аграрії заперечують цю думку та стверджують, що такі аукціони відберуть права у дрібних і середніх фермерів, як і не зможуть заплатити ці кошти.

Запорізький фермер (Веселівський район) Юрій Голота відзначає, що сьогодні перед ним і його колегами відкрилася можливість отримати землю у власність, але фактично зробити це неможливо.

Я працюю в фермерському господарстві вже понад 25 років. Починав у 90-х роках. Тоді держава обіцяла, що фермери повинні чесно обробляти землю протягом 10 років, а потім зможуть отримати її у власність. Опісля цю норму закону скасували. Потім у нас існував фіксований податок, була можливість придбати землю, але не було її продажу на державному рівні. Якщо бути відвертим, то дрібні й середні фермери зараз простягають господарство і виходять майже в нуль. Повірте, що ні дрібні, ні середні аграрії землю не куплять, тому що просто немає грошей», – коментує Голота.

За його словами, податкова політика щодо фермерів практично не дає можливості виходити в прибуток, а самі власники господарств у недалекому майбутньому змушені будуть, швидше за все, закрити свої ферми.

У свою чергу, голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та сільськогосподарського виробництва Катерина Луценко підтримала підприємця і наголосила, що система оподаткування за місцем реєстрації підприємства, а не за місцем проживання, виключає можливість отримувати бюджет на місцях.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 червня 2019
За три роки кількість державних земельних аукціонів зросла на 270%
За три роки загальна кількість проданих прав оренди на землю в Україні зросла на 266% і в 2018 році склала 3022 ділянки. Про це у своїй колонці на...
26 вересня 2017
Земельний «кодекс честі» для фермерів оновлять
Днями в парламенті зареєстрували законопроект №7060 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо...
1 серпня 2017
У Раді пропонують виділяти землі місцевим товаровиробникам
Народний депутат, член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко зареєстрував законопроект №6725-1, який передбачає виділення землі місцевим...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...