Експерт: Електронні земельні торги — черговий експеримент Гройсмана
Експерт: Електронні земельні торги — черговий експеримент Гройсмана

Проведення електронних земельних аукціонів обернеться провалом. Про це повідомляє на своїй сторінці Facebook заступник голови ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин.

Нагадаємо, що 18 лютого законопроект №2279 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів» був прийнятий Верховною Радою. 16 березня він був підписаний головою ВРУ, а 31 березня його підписав Президент Петро Порошенко.

За його словами, електронні земельні торги — це «черговий експеримент», який придумав Володимир Гройсман.

«Ніяких електронних торгів чинне законодавство не передбачає в принципі. Молода команда прем'єра вже давно керується принципом: коли чогось дуже хочеться і треба зімітувати реформи, то можна все!»,  — пише Мартин.

На його думку, якби хтось розповів Гройсману, що, згідно з Конституцією нашої країни, права на землю купуються і реалізуються «виключно відповідно до закону», то, може, він би навіть на мить задумався про правомірність своїх «експериментів».

Але навіщо ці умовності? Ходити в парламент, благати депутатів проголосувати за зміни до Земельного кодексу і тільки потім щось впроваджувати...»,  — обурюється заступник голови ради Асоціації «Земельна спілка України».

Мартин нагадує, що спроба провести земельні торги вже провалилася за часів Юлії Тимошенко.

Цей сумний випадок навіть знайшов відображення у відповідному рішенні Конституційного Суду з романтичною назвою "справа про земельні аукціони»,  — розповідає він.

Мартин каже, що насправді важливе безперервне фонтанування реформами, щоб імітація боротьби з корупцією виглядала особливо переконливо. 

А в найбезглуздішому становищі, як завжди, опиняться щасливі переможці таких «аукціонів», адже вони фактично будуть купувати права оренди у не передбачений законом спосіб»,  — додає заступник голови ради Асоціації «Земельна спілка України».

ь

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

15 квітня 2019
Доповідна Кабміну: земельні електронні аукціони та державна земля — чи є контакт?
Кабмін продовжив пілотний проект із проведення електронних земельних  аукціонів – вніс зміни до постанови №688 «Деякі...
26 вересня 2018
Як орендувати землю через онлайн-аукціон, – експерт
Будь-який громадянин України, зокрема й юридична особа, може орендувати землю через онлайн-аукціон. Про це розповів генеральний директор ДП "СЕТАМ"...
29 червня 2018
В Україні стрімко зростає вартість оренди земель
Розмір орендної плати за землі по Україні зріс до 19,28% від нормативної грошової оцінки, що на 43,95 млн грн дозволить додатково наповнити...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...