Форвардна програма є важливим фінансовим інструментом для сільгоспвиробників
Форвардна програма є важливим фінансовим інструментом для сільгоспвиробників

Фермери все більше користуються весняним форвардом для планування та прогнозування своїх прибутків. Про це повідомляє Kurkul.com у своєму матеріалі «Форвард Аграрного фонду: оцінки фермерів».

«Останнім часом на внутрішньому ринку спостерігається тенденція до того, що більшість сільгоспвиробників наперед планують, як розподіляти грошові потоки та скільки обігових коштів їм потрібно для ефективної роботи. Для цього аграрії все частіше залучають кошти ззовні, користуючись державними чи приватними програмами для збільшення свого прибутку. Одним із таких фінансових інструментів є форвардні (попередні) контракти», — пише видання.

Аграрії дали свої відгуки про форвардні закупівлі.

Виконавчий директор приватної агрофірми «Батько і син» Ярослав Микитчин розповів, що бере кредити й у банках, але вже третій рік поспіль співпрацює з Аграрним фондом за форвардною програмою.

«Це легкодоступні кошти, і це основний плюс. Якщо йти в банк, то потрібно буде давати заставу, довго чекати на рішення. З Аграрним фондом буквально тиждень часу — і ми вже отримуємо гроші. Звичайно, є свої плюси, свої мінуси, але на мінуси ми очі закриваємо. Пакет документів невеликий, його можна швидко зібрати», — розповідає аграрій.

Голова ТОВ «АПК Магнат» Геннадій Штанько з Чернігівщини розповів, що за форвардною програмою ПАТ «Аграрний фонд» його господарство працює вже чотири роки. Продають в основному пшеницю третього і другого класу.

«Особисто мені цікаво працювати з Аграрним фондом, бо є можливість отримати кошти тоді, коли вони потрібні. Тобто, наприклад, ми ще тільки сіємо пшеницю, а вже можемо отримати кошти. Питань жодних у нас за роки співпраці не виникало, система доволі гнучка. Люди працюють, а ми, у свою чергу, також намагаємося виконати свої зобов’язання», — коментує Геннадій Штанько.

ДП «Чайка», що на Київщині, в минулі роки продавало Аграрному фонду зерно пшениці та гречки. За словами бухгалтера підприємства Галини Кисляченко, аванс від Аграрного фонду надходить одразу ж, а остаточний розрахунок восени так само швидкий. Про вигоду такої програми довго говорити не доводиться, все помітно на практиці.

«Ти обробив ґрунт, посіяв, але може трохи не вистачати коштів, і от де їх взяти? Процес із банками такий бюрократичний і такий довгий, що поки візьмеш кредит - уже він і не потрібен буде, час мине. А от Аграрний фонд дає можливість швидко отримати гроші», — додає Галина Кисляченко.

Нагадаємо, що для укладання договору існує чіткий пакет документів, який можна зібрати за 1-3 дні. Аграрій збирає документи та подає їх до регіонального відділення ПАТ «Аграрний фонд». Процедура швидка та зрозуміла, гроші під майбутній урожай аграрій може отримати вже через 5 днів з моменту укладання договору. Це значна перевага саме над банківськими кредитами, для яких такий термін — щось нереальне.

Система оцінки клієнтів має до десяти критеріїв, за якими відбувається індивідуальний розгляд кожного виробника. Основні — історія співпраці, фінансовий стан підприємства, наявність судових справ тощо. Якщо «все чисто», то клієнт отримає швидку відповідь, мінімальну відсоткову ставку та максимальний авансовий платіж. Далі укладається біржовий договір і відбувається нарахування коштів сільгоспвиробникові.

Оплати за контрактами здійснюються у два етапи. Перший — авансовий платіж, який складає до 65% всієї суми. Наступну частину коштів аграрій отримує вже в момент переоформлення, коли зерно поставлене на склади Аграрного фонду та є всі необхідні документи, які підтверджують, що зерно відтепер належить ПАТ. Важливий момент: фінальна оплата за форвардом відбувається за ринковою ціною.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 листопада 2017
Аграрії все частіше використовують форвард для залучення коштів — опитування
Аграрії все більше обирають форвард як надійний фінансовий інструмент залучення грошей під майбутній урожай. Про це йдеться в матеріалі...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...