В Україні працюють над посиленням фітосанітарного контролю за підтримки FAO
FAO підтримує посилення фітосанітарного контролю в Україні

З 12 по 14 червня у Києві проходить другий національний семінар Регіонального проекту «Зміцнення потенціалу національних служб фітосанітарного контролю у чотирьох східноєвропейських країнах» (Україна, Молдова, Вірменія та Білорусь). Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Метою Регіонального проекту є налагодження тісної взаємодії між національними організаціями з карантину і захисту рослин.

Захід проходить за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН FAO та присвячений питанням обстеження зернових і зернобобових культур на предмет виявлення збудників хвороб рослин у період вегетації.

Семінар складається з двох частин – теоретичної та практичної. В рамках теоретичної частини експерти FAO поділяться своїм досвідом стосовно обстеження та фітосанітарної експертизи посівів зернових. Протягом практичної частини проводитимуться обстеження посівів ячменю в одному з сільських підприємств Київщини, експертиза відібраних зразків здійснюватиметься в Центральній фітосанітарній лабораторії.

Ми вдячні FAO за конструктивну позицію та розуміння процесів, які відбуваються в Україні, а також за підтримку роботи Держпродспоживслужби. Відзначу, що у рамках Регіонального проекту готується ряд місій, які будуть у подальшому розвивати потенціал Служби», – зазначив Володимир Лапа. 

За словами голови Держпродспоживслужби, у липні за участі чотирьох країн заплановано проведення регіонального семінару щодо процедури нотифікації фітосанітарних заходів у системі WTO. А восени відбудеться національний семінар щодо проведення фітосанітарної експертизи. Також експерти FAO підготують порівняльну таблицю відповідності національного законодавства міжнародним стандартам з фітосанітарних заходів Міжнародної конвенції захисту рослин.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …