Мітинг АПУ під парламентом назвали маніпуляцією
Мітинг АПУ під парламентом назвали маніпуляцією

Акцію Аграрної Партії України під Верховною Радою вважають заполітизованою та проведену з метою маніпуляції громадською думкою. Про це написав на своїй сторінці Facebook заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин в ВР Олександр Бакуменко.

Нагадаємо, 7 червня під стінами Верховної Ради України пройшов мітинг проти скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення так званої делегації аграріїв, організований Аграрною Партією України. За словами очільника Аграрної Партії, парламентарі відмовилися вийти до людей та ігнорують звернення громадськості.

Ми, як члени профільного Комітету, завжди стояли на захисті прав та інтересів селян, фермерів, вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників та працюємо на благо нашої держави і її громадян. А підтримувати партійні популістичні проекти ми не збираємося. Земельне питання наразі першочергове в нашій роботі», - наголошує депутат.

Він нагадав, що Закон України «Про внесення зміни до розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» прийнято у жовтні минулого року – Верховною Радою України VIII скликання.

Саме народними депутатами України – членами Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин було ініційовано та організовано проведення у Верховній Раді України 21 грудня 2016 року парламентських слухань на тему: «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі» для всебічного обговорення цього питання. Таким чином, з парламентської трибуни мали можливість висловитися не лише представники окремих політичних партій, які представлені у парламенті, а усіх політичних сил, громадських організацій та професійних асоціацій, різних сільгоспвиробників і органів місцевого самоврядування усіх рівнів», - розповідає Бакуменко.

За його словами, за підсумками виступів Комітетом підготовлено проект рекомендацій.

Зокрема, проектом рекомендацій парламентських слухань пропонувалось доручити Міністерству аграрної політики та продовольства України розробити разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством юстиції України та Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру за участі представників асоціацій органів місцевого самоврядування, профільних наукових закладів, аграрних асоціацій та спілок, громадських організацій проект Концепції національної моделі обігу земель сільськогосподарського призначення з урахуванням найкращого світового досвіду, провести його широке громадське обговорення і подати на затвердження до Кабінету Міністрів України», - підкреслює заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

На його думку, сьогодні спостерігається заполітизованість питання ринку землі та маніпуляцію громадською думкою. За такими діями стоять ті політичні сили, які мають на меті винятково нарощування власного політичного рейтингу та ті, кому ринок землі невигідний, хто звик працювати в тіні, ухиляючись від сплати податків та зборів.

Ми, разом з Урядом, органами виконавчої влади, представниками профільних національних асоціацій, науковцями, фермерами постійно проводимо роботу з питання ринку землі. Крім того, під головуванням Прем’єр-міністра України проводяться наради щодо розроблення концепції моделі обігу земель сільськогосподарського призначення з метою визначення засад, на яких буде функціонувати ринок землі в Україні», - пише депутат.

Він підкреслює, що лише після широкого громадського обговорення на базі цієї Концепції буде розроблена відповідна законодавча ініціатива.

Бакуменко зазначає, що за час роботи Верховної Ради України VIII скликання за поданням аграрного Комітету прийнято22 Закони. При цьому, профільний Комітет не отримував жодних конкретних пропозицій від Аграрної партії, хоча завжди відкритий для спілкування та дискусій.

Спекуляції на таку болючу тему можуть спричинити лише соціальний вибух, чого й домагаються псевдозахисники аграріїв. Аграрний комітет постійно співпрацює з науковцями, профільними громадськими організаціями, асоціаціями, проводить з ними фахові обговорення і дискусії задля прийняття виважених рішень», - додає заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...