Питання земельної децентралізації повинно негайно бути розглянутим
Питання земельної децентралізації повинно негайно бути розглянутим

Потрібно провести консультації з представниками всіх депутатських фракцій та груп парламенту, представниками профільного комітету та за участю голови Верховної Ради Андрія Парубія, прем’єра Володимира Гройсмана для прийняття законопроекту №4355 та проведення земельної децентралізації в Україні. Про це повідомив на своїй сторінці Facebook представник депутатської групи «Відродження», голова підкомітету з питань земельних відносин Аграрного комітету ВРУ Олег Кулініч після погоджувальної ради парламенту.

Нагадаємо, що законопроект №4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» був прийнятий 19 квітня 2016 року.

За його словами, людей турбує зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Проте, щоб почати предметну дискусію з цього питання, потрібно вирішити ключові проблеми.

Не можна відкривати ринок, поки всі не будуть у рівних умовах. На сьогодні, на жаль, малі та середні українські фермери не можуть конкурувати з великими агрохолдингами. І взагалі про яку конкуренцію можна говорити, коли у фермера навіть обігових коштів немає, а що вже говорити про викуп землі?», — каже він.

На його думку, ще одна проблема — це питання консолідації земель.

Поки на законодавчому рівні ми не закріпимо механізму, який би дозволив землекористувачам ужитися на одному полі, у нас постійно буде підґрунтя для рейдерства і різних сумнівних схем. У нас зараз типова ситуація, коли на одному полі є два або три орендарі і, крім того, постійно збільшується кількість одноосібників. Без вирішення цього питання запускати ринок не можна. Відповідний законопроект в парламенті зареєстрований. Ну і дуже важливо вирішити питання земель колективної власності та невитребуваних паїв, без яких консолідація неможлива», — розповідає політик.

Він наголошує, що важливе питання в контексті земельної реформи — це землі за межами населених пунктів. Відкриття ринку без передачі цих земель місцевим громадам поставить під сумнів розвиток цих же громад та призведе до занепаду сільських територій.

Всі говорять, що законопроект №4355, який цю проблему вирішує, треба приймати в другому читанні. Про це говорив і прем’єр-міністр, і віце-прем’єр Геннадій Зубко, про це говорять народні депутати. Але, як основний автор цього законопроекту, я не впевнений, що на сьогодні є голоси в сесійній залі для його прийняття. Багатьом органам влади цей законопроект невигідний. Прийняття його надзвичайно важливе, і, на мій погляд, змогло б частково відновити довіру у місцевого самоврядування як до уряду, так і до парламенту.У контексті земельної реформи ми не можемо провалити цей законопроект, тому що він ключовий. І тут якраз потрібна чітка і зрозуміла позиція уряду. Залишалось три пленарні тижні до закінчення сесії, тому це питання потрібно вирішувати найближчим часом», — додає Кулініч.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 серпня 2017
В Україні працюватиме посланник уряду Німеччини з питань децентралізації
В Україні працюватиме посланник уряду Німеччини з питань децентралізації. Про це повідомляється на Урядовому порталі. Віце-прем’єр-міністр...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...