Податок на цукор уповільнює зростання світового попиту
Податок на цукор уповільнює зростання світового попиту

«Цукровий» податок, який встановлюється урядами в рамках боротьби за здоровий спосіб життя, уповільнює зростання світового попиту, який поряд з іншими факторами може сигналізувати про докорінну зміну споживання в майбутньому. Про це повідомляє «Аграрний тиждень.Україна», посилаючись на сайт REUTERS.

За прогнозами аналітичної групи Platts Kingsman, в сезоні 2017/18 МР споживання може зростати самими повільними темпами за останні 7 років. Platts Kingsman прогнозує зростання на 1,04%, що майже в 2 рази нижче середнього показника (в середньому на 2% в рік) за останнє десятиліття.

«Споживання, як правило, стагнує в розвинених країнах», — коментує Том МакНейл, директор аналітичної групи Green Pool.

Падіння споживання на ринках, все більш орієнтованих на здоровий спосіб життя, посилюється вищими цінами і використанням таких альтернатив, як кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози в країнах, що розвиваються.

За даними Tropical Research Services, в поєднанні з слабшим попитом з боку виробників продуктів харчування і напоїв у всьому світі це може означати «ступеневе зниження» або фундаментальні зміни в світовому споживанні.

Таким чином, можливо, що реальний довгостроковий «тренд» темпів зростання світового попиту на цукор змінився і зараз нижчий звичайного.

Щонайменше 17 країн і ряд міст США ввели додатковий податок на підсолоджені напої. Ще 11 країн здійснюють або розглядають подібні заходи.

Багато хто йде далі: Франція ввела заборону торгових автоматів у школах. Чилі в минулому році представила чорні написи з попередженнями на продуктах з високим вмістом цукру, солі та жиру.

Інший приклад — Мексика: кожен третій дорослий чоловік в країні, що страждає від ожиріння, у 2014 році дав внесок на підсолоджені безалкогольні напої.

Хоча для оцінки впливу на здоров'я будуть потрібні роки, дані показують, що споживання безалкогольних напоїв у Мексиці впало на 12% з моменту введення податку.

Зростає розуміння необхідності контролювати споживання вільних цукрів у державній політиці і в культурі в цілому», — стверджує Франческо Бранка, директор з питань харчування для здоров'я і розвитку Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Зростають побоювання, що в 2017/18 МР, після двох послідовних дефіцитів, світовий ринок цукру стане профіцитним.

Це також може обмежити амбітні плани ЄС щодо різкого збільшення виробництва продукції в сезоні 2017/18 МР, щоб знову стати чистим експортером після припинення субсидій і обмежень на експорт у жовтні.

У країнах з високим рівнем доходів, таких як Норвегія і Канада, спостерігається зниження споживання цукру, свідчать дані Euromonitor. Одночасно апетити ринків, що розвиваються, швидке зростання населення яких, як очікувалося приведуть до майбутнього зростання споживання цукру, також, схоже, слабшають.

У цьому сезоні продажі цукру в Індії, найбільшому в світі споживачі, впадуть приблизно на 1 млн т, за оцінками Асоціації цукровиробників Індії (ISMA), через вищі внутрішні ціни і фінансову кризу, яка виникла після минулорічної демонетизації.

Рішення уряду на початку цього року про скасування субсидій на цукор для малозабезпечених сімей також похитнули споживання.

ISMA очікує, що споживання відновить своє зростання в наступному році, оскільки виробництво в країні нормалізується, а внутрішні ціни знижуються, але аналітики говорять, що довгострокове зростання залишається невизначеним, оскільки уряд розглядає вищі податки та введення маркування на солодкі продукти.

Попит на цукор також, як видається, стагнує в Китаї, так як зростає популярність дешевших підсолоджувачів, таких як високофруктозний кукурудзяний сироп (HFCS).

Китайські фермери, які вирощують цукровий буряк і тростину, покладаються на державну підтримку, щоб компенсувати високі виробничі витрати. Тим часом, імпорт в Китаї, в свою чергу, обкладається великим мито, покликаний захищати галузь.

У результаті, внутрішні ціни на цукор приблизно в два рази вищі, ніж на світовому ринку. Це, в поєднанні з великою кількістю дешевої кукурудзи, зробило HFCS дуже конкурентоспроможним.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 жовтня 2017
В Україні планують ввести новий податок
Введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток стане стимулом для бізнесу реінвестувати кошти у виробництво й розвиток. Про це...
30 вересня 2017
Експерти прогнозують скорочення експорту цукру на 35%
Експерти прогнозують, що поточному 2017—2018 маркетингового року (МР, вересень 2017 — серпень 2018) українські підприємства експортують...
7 вересня 2017
Скільки й куди: оприлюднено підсумки експорту цукру з України
Українські цукровари за 2016/2017 маркетинговий рік (вересень-2016 — серпень-2017) експортували 769,3 тис. т цукру, що є абсолютним рекордом за...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...