Україні потрібна нова економічна доктрина — думка
Україні потрібна нова економічна доктрина — думка

Щоб залучити в Україну мільярди міжнародних інвестицій, необхідно впровадити нову економічну доктрину. Таку думку під час виступу на 16-й міжнародній конференції Grain & Maritime days in Odessa висловив народний депутат, член парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошниченко.

«Україна знаходиться в стані «ідеального шторму», з точки зору стану світової і національної економіки. Практично всі ризики, які існують в теорії, присутні у нас на практиці: військові, фінансові, валютні, політичні, природні і т.д.. Світова криза триває. Країна в умовах війни. Зовнішні інвестиції не йдуть в Україну належним чином через наявних ризиків. Замість оздоровлення фінансовий і банківський сектори зруйнували, знищили, завдавши цим сотні мільярдів збитків людям і бізнесу. Ситуацію «поліпшила» світова криза і низькі ціни на товарних ринках, втрата зовнішніх ринків — все це призвело до значного падіння ВВП 2014-2016 роках. Українці ж «винесли» гроші з банків через недовіру і високою девальвації і так далі. Ми, крім макроекономічної допомоги МВФ, за яку природно вдячні, більше нічого не отримали», — описує нинішній економічний стан країни він.

На думку Івана Мірошниченка, надання МВФ стратегічного партнера (воюючій Україні) $1,5 млрд за півтора року на поповнення валютних резервів не дозволить вирости вітчизняній економіці на 5-7% в рік. Для посилення росту, з його слів, потрібно зробити ще один важливий крок.

Нам необхідно мати стратегію підтримки внутрішнього попиту економіки за рахунок зваженої внутрішньої державної політики НБУ, державних банків та за підтримки міжнародних фінансових інститутів, спрямованих на оборонну промисловість, розвиток енергетики і енергоефективності, доріг та інфраструктури, сільського господарства. У нас відбулося фінансове зневоднення економіки. Суворі стабілізаційні вимоги МВФ не дозволяють використовувати наші внутрішні державні можливості і інструменти. Це не справедливо по відношенню до України. Це означає, що змученої війною і політичною нестабільністю Україні, треба готуватися боротися за інвестиції. Ліквідність фінансових установ зменшується, все ще дуже дорогі позикові гроші, інвестиційний капітал продовжить вихід з багатьох ринків і проектів. Щоб відвоювати увагу і гроші інвесторів, вже зараз нам потрібно думати про нову економічну доктрину і чіткий план дій для уряду», — пропонує народний депутат Іван Мірошниченко.

На думку політика, Кабміну потрібно почати переговори із зовнішніми донорами про концептуально іншу філософію донорських програм.

Потрібно сформувати і узгодити напрямки економіки для розширеного фінансування, вибрати конкретні проекти і отримати під них підтримку МВФ, Світового банку, інших міжнародних організацій та навіть - приватних фінансових фондів і установ. Пріоритетними можуть бути кілька напрямків: оборонна промисловість, транспорт, морська інфраструктура, енергетика, сільське господарство. Потрібно зробити такий підхід головним критерієм при отриманні нової розширеної фінансової допомоги Україні», — підсумував Мірошниченко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

3 грудня 2020
Законопроект 2289 – спрощення процедури ввезення пестицидів та агрохімікатів в Україну
У парламенті пропонують змінити процедуру завезення пестицидів та хімікатів в Україну. Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №2289...
2 грудня 2020
«Масло немасляне» на полицях магазинів, або чому потрібно приймати законопроект 3516 про «відбілення» ринку молочних продуктів
На початку листопада цього року в інтернет-виданнях з’явилося повідомлення, що Антимонопольний комітет України наклав штрафні санкції на...
1 грудня 2020
Закон про держпідтримку та аграрний реєстр: які зміни запровадив парламент
Верховна рада ухвалила закон України № 3295, який запроваджує ряд змін для забезпечення аграріїв державною підтримкою. Зокрема, йдеться про створення...