ФДМУ готовий приватизувати 26 аграрних підприємств — Білоус
ФДМУ готовий приватизувати 26 аграрних підприємств — Білоус

Наразі в управлінні ФДМУ знаходиться 30 аграрних об’єктів, з яких 2 (Володимирське та Лиманське державно-виробниче сільськогосподарське риболовецьке підприємство) потрапляють під дію ст. №25 Закону України "Про особливості приватизації майна в АПК". Про це в ексклюзивному інтерв'ю AgroPolit.com повідомив голова Фонду державного майна України (ФДМУ) Ігор Білоус.

«Теоретично цього року можемо продати 26 аграрних підприємств. Але зробити це зможемо не раніше червня 2016 року. До цього часу Держстат має опублікувати інформацію про їхню діяльність, кількість працівників, на базі чого Мінагропрод виведе частку, скільки кожен найманий працівник отримає землі та майна. Тобто, наразі до приватизації готується 26 аграрних об’єктів, але фактично вона розпочнеться у червні 2016 року», — розповів голова.
Він пояснив, що приватизація підприємств АПК відбувається.

«Просто всі думають, що за гроші, а насправді чинне законодавство передбачає роздачу майнових прав. Наразі діє лише один механізм — розпаювання сільськогосподарських земель під державними аграрними об’єктами — через КСП. Продавати її на аукціоні не можемо. Людина, яка отримує право на землю, самостійно вирішує — обробляти, здавати в оренду тощо», — каже він.

За словами Ігора Білоуса, у 2015 продали два об’єкти з сільськогосподарськими землями за механізмом розпаювання КСП.

«А загалом через Фонд держмайна за 20 років продали 637 сільськогосподарських підприємства шляхом безоплатної передачі майна і землі працівникам, в т. ч. колишнім працівникам», — деталізував він.

Білоус розповідає про приватизацію аграних підприємств: «Насправді нам мало передано об’єктів для приватизації. Урядова постанова №271 визначає передачу 62-х аграрних об’єктів, а реально отримали тільки 10. Насправді найбільша проблема — відсутність правовстановлюючих документів на нерухоме майно та земельні ділянки. Це змушує Фонд відмовлятися від прийому таких об’єктів, бо ми не знаємо, що нам передають. Насправді — це історична проблема, яка дісталася у спадок від різних урядів і міністерств. Відбувалися різні дії з цими аграрними активами, тому відсутній їхній облік та документообіг».

«Інколи зволікають чиновники середньої ланки, а часто головна причина — неготовність самих об’єктів до передачі. Більше проблем виникає через неоформлені документи на аграрні державні підприємства. На одній із нарад у прем’єра вирішили, якщо міністерство не здатне здійснити цю перекваліфікаційну підготовку, то ми придумаємо механізм прийняття цих об’єктів, щоб захистити себе від претензій правоохоронців у випадку перевірок. Ви ж розумієте, що одна справа, коли нам передають фірму «Роги і копита», а інша — «Укрспирт». Це серйозні речі», — наголошує Білоус.

«Так, але це стосується усіх міністерств. Щодо Мінагропроду, то він, навпаки, серед тих, хто хоче віддати нам ці активи. Найгірша ситуація у Мінекономіки. В Мінагропроді 17 підприємств потрапляють під ліквідацію, ще 4 — у забороненому до приватизації переліку», — додає експерт.

Agropolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 травня 2016
ФДМУ не знає, що робити з «Дібрівським кінним заводом» — офіційно
ДП «Конярство України» (у тому числі і його філії) не можуть бути приватизоване. Про це у відповіді на запит AgroPolit.com повідомила...
25 квітня 2016
Стоп-крани приватизації, або Казка про втрачений час
Державні підприємства — напевно, остання жирна годівниця для вітчизняних чиновників і наближених до них комерсантів. Втрати державного бюджету...
11 березня 2016
Agro.ReformsUA розробила нову концепцію приватизації
Експерти Agro.Reforms UA розробили нову концепцію приватизації держмайна в АПК. Про це повідомляє прес-служба Agro.ReformsUA. «Сьогодні...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...