«Будівельний бум» в галузі зерноперевалки посилить конкуренцію між агрохолдингами
«Будівельний бум» в галузі зерноперевалки посилить конкуренцію між агрохолдингами

Зростання інтересу до будівництва і розвитку зерноперевалки, яка відзначається в останні роки збільшить конкуренцію до 2020 року між зерновими терміналами. Про це пишуть аналітики з УкрАгроКонсат.

На думку аналітиків, високі валові збори і зниження потоків інших видів вантажів в портах України, робить привабливим будівництво нових потужностей з перевалки зерна.

«Експорт зернових за 2016 рік склав 38,3 млн т. Очевидно, що існуючі нині потужності з перевалки повинно бути достатньо. Тим не менш, за минулий рік було введено в дію відразу 3 великих зернових терміналу: COFCO в Миколаєві потужністю 2,5 млн т, Bunge – потужністю 1 млн т і Risoil в Чорноморську потужністю 2,2 млн т», – стверджують експерти.

У матеріалі зазначили, що незважаючи на існуючий профіцит зерноперевалочних потужностей, учасники зернового ринку як і раніше зацікавлені в розвитку об'єктів з перевалки зерна в портах і будівництва власних логістичних ланцюжків. В даний час на ринку є заяви про намір будівництва нових зерноперевалочних потужностей в морських портах України від декількох компаній, включаючи Allseeds, Cargill, Кернел, ДПЗКУ і ін.

За їх даними, у разі реалізації заявлених проектів, до 2020 року теоретичні потужності українських портів з перевалки зернових можуть збільшитися ще на 29,6 млн т, а потужності зі зберігання – на 1236 тис. т.

Деякі з цих проектів ще не вийшли з «паперової стадії», але вже зараз можна сказати, що якщо будуються проекти будуть реалізовані, то до 2020 року конкуренція між терміналами значно посилиться», – додали в УкрАгроКонсалт.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 липня 2017
Розпочато конкурс на одержання аграріями фінансової підтримки
Сьогодні розпочинається конкурс на отримання фінансової підтримки аграріями в рамках бюджетної програми «Надання кредитів фермерським...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...