Для ефективнішої боротьби з АЧС зареєстрували нову Інструкцію
Для ефективнішої боротьби з АЧС зареєстрували нову Інструкцію

Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 року №111 «Про затвердження Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» зареєстрований у Міністерстві юстиції України від 29 березня 2017 року під номером 432/30300. Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.

Як зазначив директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби Борис Кобаль, зараз документ проходить процедуру оприлюднення.

Відповідно до наказу з моменту оприлюднення втрачає чинність попередній наказ Мінагрополітики від 5 березня 2014 року №81 «Про затвердження Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» (реєстраційний номер у Мін`юсті №363/25140 від 21 березня 2014 року).

За словами директора департаменту, епізоотична ситуація щодо АЧС на території України залишається напруженою. Стара Інструкція, яка регламентувала правила локалізації спалахів АЧС, уже не відповідала потребам часу та потребувала актуалізації.

Це дуже важливий документ як в частині приведення вітчизняного законодавства у відповідність до вимог законодавства Європейського Союзу, так і в частині застосування нових важелів впливу для вжиття більш дієвих заходів у боротьбі з АЧС», - зазначив Борис Кобаль.

Він наголосив, що затверджена Інструкція дає нові визначення процесам, які відбуваються в рамках профілактики та боротьби з АЧС. Зокрема, запроваджується поняття біологічної безпеки, господарств з високим рівнем біобезпеки, інфікованого об’єкту тощо. Документ деталізує, що таке закритий режим роботи, зменшує межі зони захисту та зони спостереження, визначає епізоотичним вогнищем не весь населений пункт, як це було раніше, а лише його частину. Крім того, відтепер буде дозволена переробка м’яса здорових тварин із зони захисту, які не є інфікованими, але підлягають знищенню.

Як тільки Інструкція набере чинності, наші спеціалісти всіх рівнів забезпечать її виконання», - підсумував Борис Кобаль.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...