Тваринництву необхідна стабілізація епізоотичної ситуації
Тваринництву необхідна стабілізація епізоотичної ситуації

Об’єднання зусиль на рівні влади та агробізнесу посилить розвиток тваринницької галузі та стабілізує епізоотичну ситуацію в країні. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час комітетського слухання «Стан епізоотичної ситуації в Україні. Забезпечення надійних та ефективних заходів ліквідації і попередження спалахів хвороб тварин».

«Стабілізація епізоотичної ситуації в країні потребує об’єднання зусиль всіх, хто має відношення до галузі тваринництва. Врегулювання всіх напрямків цього механізму посилить розвиток внутрішнього ринку, а також реалізує експортний потенціал тваринництва», - зауважив він.

На сьогодні оздоровлено 181 із 209 неблагополучних по АЧС населених пунктів. Важливо, що після проведених заходів там не спостерігалося повторних випадків інфікування.

Міністр відмітив, що за останній рік діяльності Держпродспоживслужби, відомство значно посилило свою інституційну спроможність. На сьогодні Державна служба підвищила здатність врегульовувати нагальні питання. Проте необхідно збільшити швидкість прийняття рішень щодо надання відомству усіх повноважень.

Кутовий акцентував увагу Голови Держпрожспоживслужби Володимира Лапи на налагодженні роботи за декількома напрямами. Зокрема, йшлося про якість кадрів та швидкість прийняття рішень разом із їх оперативним висвітленням.

Також, Міністр аграрної політики надав доручення Максиму Мартинюку, як керуючому Першому заступнику, прискорити, де це можливо, вирішення питань, які розглядалися під час засідання. В тому числі питання щодо швидкості відшкодувань за вилучену та ліквідована худобу.

Він нагадав, що у Верховній Раді наразі знаходяться на розгляді 11 законопроектів, в тому числі, й ті, що посилять роботу Держпродспоживслужби.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

6 лютого 2019
В Україні – стабільна епізоотична ситуація, – Держпродспоживслужба
В Україні зберігається стабільна епізоотична ситуація. Про це заявив директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...