Жан-Жак Ерве: відкривати ринок землі поступово – вірне рішення
Жан-Жак Ерве: відкривати ринок землі поступово – вірне рішення

Поетапне впровадження ринку землі сільськогосподарського призначення і фокус на фермерів в плані допуску до вільного ринку землі – правильне рішення. Про це заявив в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповів один із постійних міжнародних друзів України, колишній банкір і радник правління із сільськогосподарських питань банку «CréditAgricole», академік аграрних наук України та Франції Жан-Жак Ерве. 

На його думку, позитивним показником впровадження першого етапу земельної реформи має стати збільшення кількості малих та середніх виробників.

 

Одна з найскладніших реформ у будь-якій країні – земельна. Але саме вона дуже важлива для подальшого економічного розвитку. Показником якісного запровадження вільного обігу земель сільськогосподарського призначення стане збільшення кількості малих та середніх виробників. Коли за 15 років кількість великих підприємств не зміниться, а маленьких стане у тисячу разів більше – значить, фокус вибрали правильно. Акцент на дрібних і середніх – це правильно», – стверджує він.

Ерве впевнений, що у разі виникнення негативних явищ на якомусь з етапів впровадження земельної реформи, до стратегії треба вносити правки.  

Сьогодні уже не стоїть питання: «Продавати чи ні землю?». У Конституції України все вже давно написано, ще 20 років тому, – продавати. Наразі питання полягає в іншому: як це буде відбуватися. Потрібно чітко визначити земельну стратегію і крок за кроком її впроваджувати. Уряду та Мінагрополітики слід звернути увагу на дві речі: перша – державне регулювання ринку, друга – передбачення механізму автоматичного внесення правок у план земельної реформи після її запуску, щоб мінімізувати можливі ризики», – каже експерт.

Успіх поступового відкриття ринку землі, Жан-Жак Ерве розповів на досвіді інших країн.  

Правильним буде відкривати ринок землі саме поступово. Не треба із цим поспішати, доки  економічна ситуація не стабілізується. Через це проходили європейські країни: Польща, наприклад, спочатку взяла 10-річну паузу до запуску ринку, а зараз знову перенесла дату допуску іноземців до купівлі сільськогосподарської землі. Щоб реформа по-справжньому запрацювала, завжди потрібен час. Автоматично результату не буде. Щоб побачити ефект від земельної реформи, потрібно щонайменше 5 –7 років. За цей час ви зрозумієте, як це позначиться на інвестиціях в АПК і загалом – на економіці, як зміниться структура власників землі тощо». 

Нагадаємо, раніше в інтерв’ю AgroPolit.com заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк розповів, що при відкритті ринку землі с/г призначення пропонується надавати 200 га в одні руки і тільки громадянам України.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 травня 2017
Казіс Старкявічус: 30% від продажу землі продавець повинен віддати державі
Після вступу Литви до Євросоюзу 2004 року, влада зобов’язалася відкрити ринок землі для громадян Євросоюзу. Втім, через соціальне незадоволення...
21 квітня 2017
Земельна реформа нових країн-членів ЄС – досвід Румунії
Загальна характеристика нових країн-членів ЄС Нові країни-члени ЄС, або країни Центральної та Східної Європи, які приєдналися до Європейського Союзу...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...