Українські фермери скоротили споживання енергоносіїв на 85%
Українські фермери скоротили споживання енергоносіїв на 85%

У Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки» порахували, скільки палива використовували українські фермери на початку 90-х, і скільки використовують зараз. Про це повідомив доктор економічних наук, завідувач відділу ринку матеріально-технічних ресурсів ННЦ Олександр Захарчук.

У 1990 році сільгосппідприємства використовували близько 60 кг умовного палива на кожні 1000 грн валової продукції (за цінами 2010 року), а вже у 2015 році відповідний показник становив 10 кг палива.

Таким чином, енергомісткість аграрної продукції знизилася за 25 років аж у 6 разів.

За розрахунками науковців інституту, використання дизельного пального знизилося вчетверо, а бензину – взагалі у 12 разів.

Найголовнішою причиною Захарчук називає те, що сільгосппідприємства стали приватними, що докорінно змінило ставлення фермерів до використання енергоносіїв. Також на розрахунки вплинуло те, що транспортні роботи стали виконувати сторонні організації, а не самі фермери. Ще експерт назвав обґрунтуванням «поширення практики продажу врожаю на умовах франко-тік, франко-елеватор та навіть франко-поле», коли транспортні витрати оплачують самі покупці сільськогосподарської продукції.

Енерголайф.інфо

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...