Україна та Польща співпрацюватимуть у питанні боротьби з АЧС
Україна та Польща співпрацюватимуть у питанні боротьби з АЧС

У питанні боротьби з африканською чумою свиней (АЧС) Україна та Польща повинні активніше використовувати взаємний досвід, координувати свої зусилля та забезпечити ефективнішу міжвідомчу комунікацію. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

6 квітня 2017 року у Львові відбулася українсько-польська конференція «Африканська чума свиней – загроза розвитку галузі свинарства». Участь у заході взяли директор Департаменту безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Держпродспоживслужби Борис Кобаль, директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз, віце-президент Люблінської сільськогосподарської палати Польщі Густав Єндреєк, директор Управління Люблінської сільськогосподарської палати Вальдемар Банах, головний ветеринарний лікар Люблінського воєводства Павел Піотровський, представники Волинської області, головні державні інспектори ветеринарної медицини районів та міст та керівники свиногосподарств Львівщини.

Як зазначив під час конференції Борис Кобаль, станом на сьогодні ситуація з африканською чумою свиней в Україні залишається досить складною. У 2016 році виявлено 91 неблагополучний пункт з АЧС, а у поточному зафіксовано вже 63 спалахи. Усього з 2012 року на території України зареєстровано 211 випадків захворювання на АЧС в 23 областях України. Територія Львівської області наразі вільна від цього вірусу, і питання вжиття ефективних профілактичних заходів з недопущення занесення збудника АЧС на територію регіону залишається надзвичайно актуальним.

Ми вдячні польській стороні за розуміння в питаннях співробітництва України з Республіка Польща у боротьбі із АЧС в Україні та мінімізації ризиків поширення цього захворювання на територію Польщі і ЄС», - зазначив Борис Кобаль.

У свою чергу Наталія Хмиз підкреслила, що питання недопущення  виникнення та поширення вірусу є актуальним як для Львівщини, оскільки ця єдина вільна від АЧС область, і галузь свинарства забезпечує населення цінними і життєво необхідними продуктами харчування й наразі залишається найбільш перспективним напрямком в аграрному бізнесі.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

25 серпня 2017
Польща зацікавлена в імпорті української сливи
Оптові компанії Польщі в цьому сезоні зацікавлені в імпорті української сливи, що формує ціни на сливу високої якості в Україні. Про це повідомляють...
17 квітня 2017
ФАО та ЄБРР проводить тренінги для населення про АЧС
ФАО та ЄБРР спільно з асоціацією «Свинарі України» (АСУ) реалізують ІІ етап проекту «Підвищення обізнаності про...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...