Французи вчать українців регулювати ціни на продукти харчування
Французи вчать українців регулювати ціни на продукти харчування

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулася зустріч з французькими експертами, які поділилися досвідом Франції у сфері дослідження товарних ринків, ціноутворення та маржі в секторі продовольчих товарів. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Від міністерства у зустрічі взяли участь заступник міністра Олена Ковальова, керівники відповідних департаментів та представники Офісу реформ при Мінагрополітики.

Французька сторона була представлена Ніколя Переном, радником з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні, економістом Філіппом Шальманом, засновником європейського інституту, що займається дослідженнями товарних ринків та Жан-Жаком Ерве, президентом компанії Agri Audit JJ.

Дуже важливо розуміти всю ланку ціноутворення від поля до полиць магазинів та маржі, які мають виробники, переробники та продавці. Таке розуміння дає змогу знайти розумний баланс між усіма учасниками ринку та забезпечити потребу у доступному та якісному продовольстві», - зазначила заступник міністра.

У ході зустрічі французькі гості розповіли про систему та механізми ціноутворення та маржі в секторі продовольчих товарів Франції. Зокрема йшлося про чотири групи товарів: зернові, молочний сегмент, м'ясо, овочі та фрукти.

Вона подякувала за візит та розповіла про аналогічні механізми в Україні.

Ковальова відмітила значимість аналітичної роботи щодо моніторингу товарних ринків та ціноутворення, підкресливши, це допомагає правильно розуміти тенденції у сфері продовольства та своєчасно вживати заходи стосовно подолання можливих негативних наслідків як для виробників, так і для споживачів.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 серпня 2017
Китай зацікавлений у нарощуванні експорту продуктів харчування з України
Співпраця компетентних органів у сфері безпечності харчових продуктів України та Китайської Народної Республіки за останній період суттєво...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...