Україна займає 12% світового ринку зерна
Україна займає 12% світового ринку зерна

На тренди світового продовольчого ринку впливають демографічні, кліматичні та економічні показники останніх років. Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковалева під час XIV Міжнародної конференції «Зерно Причорномор’я: вітер змін» пише кореспондент Latifundist.com.

«Перед Україною стоять зобов’язання, прийнятих на себе країнами в сфері глобального розвитку таких як «Агенда 2030» та Паризька конвенція, вимагають від керівництва держав та бізнесу адаптації до нових умов. Сьогодні Україна експортує сільгосппродукцію в 190 країн світу. За підсумками 2016 року Україна займає 12% світового ринку зерна, 4 місце з експорту кукурудзи, 6 місце з торгівлі пшеницею», – повідомила вона.

Разом з цим збільшення українського експорту зернових збільшує його пропозицію, і відповідно знижує світові ціни. Про це заявив директор компанії «Украгроконсалнт» Сергій Феофілов.

В умовах низьких цін важливі не стільки обсяги продажів, скільки прибуток від експорту зерна. Зрозуміло, з урахуванням девальвації гривні експорт зернових сприяв збільшенню прибутків сільгоспвиробників в Україні у національній валюті. Але українському АПК необхідно впроваджувати передові технології, так як за рахунок нарощування обсягів виробництва збільшити прибуток найближчим часом буде неможливо», – підкреслив Сергій Феофілов.

В свою чергу президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко повідомив, що Україні необхідно $ 60-70 млрд інвестицій, щоб подвоїти виробництво агропродукції. 

Згідно з даними FAO, Україна може годувати 150 млн людей. В Україні є проблеми, але ми їх вирішуємо, щоб знову стати лідером з виробництва сільгосппродукції в світі», – підсумував Леонід Козаченко.

Французький економіст Філіп Шальман, заявив, що ціни на агропродукцію в світі будуть на низькому рівні до 2020 року, поки на світові аграрні тенденції не вплине зростання попиту на індійському та африканському ринку.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...