Відновлено електронне адміністрування ПДВ для сільгоспвиробників
Відновлено електронне адміністрування ПДВ для сільгоспвиробників

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому Проект Закону № 6099 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника». Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Авторами Законопроектустали: Олег Кришин, Оксана Продан та Олег Кулініч.

«За» проголосували 274 народні депутати.

«Блокування додаткових рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ фактично позбавило сільгоспвиробників можливості у встановлені строки зареєструвати податкові накладні у порядку, передбаченому для спецрежиму», – зазначає  один з авторів законопроекту, народний депутат Олег Кулініч.

Він нагадав, що у січні 2017-го, окрім закінчення дії спеціального режиму, на аграріїв чекала ще одна проблема – Казначейством на підставі рішення ДФС були заблоковані додаткові ПДВ-рахунки, які повинні були працювати до 30 січня 2017 року.

Натомість, слідуючи консультаціям ДФС, для уникнення штрафних санкцій, аграрії спрямовували кошти напряму в Казначейство для реєстрації податкових накладних і на свої спеціальні рахунки, самостійно виконуючи законодавчо визначену  функцію держави.

Таким чином, пояснює депутат, сплата на спеціальні рахунки не була врахована у формулі системи електронного адміністрування ПДВ.

Хоча за умови нормального функціонування системи кошти повинні були зарахуватись на спеціальні рахунки і враховуватись у формулі автоматично через їх розподіл з додаткових ПДВ-рахунків у Казначействі. У результаті такого «адміністрування» кошти просто «зависли» на основному електронному рахунку в Казначействі. Більш того, на сьогодні аграрії не можуть повернути ці кошти, оскільки значення електронної формули не було збільшено на ті суми ПДВ, які було перераховано з поточних на спеціальні рахунки», – підкреслює Олег Кулініч.

Таким чином, проектом №6099 передбачено законодавчий механізм одноразового коригування значення формули з врахуванням суми, яка на сьогодні «зависла» на рахунках у Казначействі.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...