Кабмін презентував пакет законопроектів для поліпшення інвест-клімату
Кабмін презентував пакет законопроектів для поліпшення інвест-клімату

Мінекономрозвитку та Офіс ефективного регулювання розробили пакет з чотирьох законопроект, який сприятиме спрощенню умов ведення бізнесу та поліпшенню інвестиційного клімату України. Ухвалення цього законопроекту дозволить України в 2018 році увійти до ТОП-40 рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business 2018), повыдомляэ прес-служба відомства. 

«Ми маємо прикласти максимум спільних зусиль для відновлення довіри інвесторів до України. Це — спільне завдання Президента, Уряду, Парламенту і громадськості. Пакет цих законопроектів — чудовий приклад такої синергії, бо це спростить ведення бізнесу в Україні та сприятимуть залученню інвестицій.Тому так важливо забезпечити швидкий та ефективний розгляд їх народними депутатами», — прокоментував рішення Уряду Степан Кубів.

Doing Business — це один із ключових рейтингів, на якій орієнтуються інвестори, коли планують, наприклад, розміщувати виробництво у тій чи іншій країні. У світі жорстка конкуренція за інвестиції і підвищення позиції України в рейтингу стає індикатором її привабливості для міжнародних корпорацій. Зараз ми на 80-у місці, а пакет із цих чотирьох законопроектів допоможе нам увійти у топ-40. Якщо ці норми будуть підтримані, ми очікуємо, що Україна також увійде в топ-10 за легкістю старту бізнесу, а це реальна допомога держави для малого та середнього підприємництва», — зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Пакет передбачає комплекс рішень, зокрема, у сфері захисту прав акціонерів, у сфері забезпечення виконання контрактів, у сфері альтернативного вирішення спорів, у сфері будівництва, реєстрації бізнесу та інших.

Так, зокрема, ухвалення законопроекту спростить реєстрацію нової юридичної особи платником ПДВ, дасть бізнесу можливість працювати без використання печаток та зменшити кількість господарських спорів з цього питання.

Законопроект також передбачає спрощення отримання дозволів на будівництво, зокрема скасування норми про пайову участь в інфраструктурі населеного пункту та вимоги отримання вихідних даних у Державної служби з надзвичайних ситуацій. Натомість, з’являється вимога про обов’язкову вищу освіту в архітектора.

У сфері правочинів з нерухомістю виключається можливість безпідставного витребовування експертної грошової оцінки земельної ділянки під час нотаріального посвідчення договорів про відчуження.

Нарешті, Мінекономрозвитку пропонує спростити процедуру кредитування бізнесу — зокрема, запровадити інститут довірчої власності як способу страхування зобов’язань перед банками та підвищити доступність інформації про доброчесніть позичальників.

Часто банки не хочуть кредитувати бізнес, бо бояться, що не зможуть стягнути застави, що справи застрягнуть в судах. Ми хочемо надати інструмент, за який дозволить банкам почуватися спокійно — це довірча власність, коли право власності на конкретний об’єкт зберігається за позикодавцем. Тобто об’єкт юридично належатиме банку, поки позичальник не сплатить весь кредит», — пояснює Максима Нефьодов.

Детальніше з усіма нововведеннями, які пропонує Мінекономрозвитку можна ознайомитися у презентації законопроекту.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

13 вересня 2021
Ринок землі: переукладання договорів оренди померлого пайовика, легалізація емфітевзису та спадкування понад 100 га в одні руки
Відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення поставило перед аграріями низку питань без чітких відповідей. Як діяти орендарю для...
8 вересня 2021
Зрошення та меліорацію в законі 5202-д  – що принесе ринку створення об’єднання водокористувачів  та стимулювання гідротехнічної меліорації земель
Депутати сьогодні втретє спробують проголосувати в першому читанні за законопроект «Про організації водокористувачів (ОВК) та стимулювання...
30 серпня 2021
Ринок землі — два місяці від старту: земельні операції, ціна, оренда, спадкування, переважне право, 100 га в одні руки, інвентаризація, кредитування
Аналіз ринку сільськогосподарських земель (операції з купівлі та продажу землі, ціна 1 га в регіонах, оренда), основні проблеми нотаріусів при...