Аграрії залежні від імпорту міндобрив
Аграрії залежні від імпорту міндобрив

Українські аграрії дуже залежні від імпорту мінеральних добрив. І така ситуація збережеться до тих пір, поки не буде відновлений український хімпром. Про це повідомляє в коментарі Latifundist.com народний депутат України, президент УАК Леонід Козаченко.

У 2016 році з 3,5 млн тонн мінеральних добрив, які використовували українські аграрії, імпорт склав 2,2 млн тонн. Тобто імпорт зайняв близько 60% загального обсягу.

«В минулому році 3,5 млн т добрив вистачило, щоб більш-менш оптимально застосувати технології вирощування сільгоспкультур і отримати хороший урожай. У цьому році, на жаль, є ризик, що ситуація зміниться на гірше. Головною проблемою може стати те, що буде сформований дефіцит мінеральних добрив. Зараз уряд вживає заходів. І, звичайно, хочеться, щоб вони принесли позитивний результат», - прокоментував він.

Природно, свій відбиток на ситуацію на ринку мінеральних добрив може накласти непроста ситуація в компанії Дмитра Фірташа Ostchem. Леонід Козаченко зазначає, що даний холдинг займає левову частку ринку, хоча ця компанія і не єдиний в Україні виробник міндобрив.

УАК

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...