Планують запустити реєстр автоматичного відшкодування ПДВ
Планують запустити реєстр автоматичного відшкодування ПДВ

Міністерство фінансів запустить реєстр автоматичного відшкодування ПДВ до першого квітня. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив голова Мінфіну Олександр Данилюк.

За його словами, запуск прозорого реєстру ПДВ стане проміжним варіантом у питанні передачі Мінфіну баз даних ДФС, покликаної усунути проблеми з маніпуляцією податковими даними.

«До 1 квітня ми запускаємо реєстр автоматичного відшкодування ПДВ. Ми взяли цю функцію ведення і забезпечення прозорості реєстру на себе. Це дуже прозора майданчик. Відкритий реєстр. ДФС вносить інформацію, а Держказначейство автоматично відшкодовує. Все відкрито, просто і зрозуміло. Простий алгоритм, працювати буде як годинник. Мінфін не має права втручатися в реєстр», — розповів він.

На його думку, один лише прозорий реєстр ПДВ, реалізований відповідно до даних підходами, дозволить вирішити 60% проблем з маніпуляціями даними, які намагалися вирішити за допомогою передачі баз Мінфіну. Він також підкреслив, що в подальшому його відомство планує завершити розпочате і перепідпорядкувати собі всі бази даних фіскальної служби.

Передача IT-систем Мінфіну мінімізує можливість маніпуляції даними. Для цього вже буде потрібно змову між двома інституціями, Міністерством та ДФС. Але якщо в законодавстві і в IТ-системах передбачити моніторинг за будь-якими змінами даних, то навіть змова буде неможливий і дуже небезпечний для тих , хто на нього зважиться», — зазначив міністр.

Голова Мінфіну констатує, що сьогодні ДФС — це «річ в собі», у якій є інструменти для того, щоб самостійно вирішувати абсолютно всі питання. Так, чиновники використовують IT-системи служби для того, щоб маніпулювати фінансовими даними.

Дуже багато податкові служби світу самі розвивають свої IT-системи, тому що це дозволяє скоротити витрати і виключити помилки, підвищується якість послуг та інше. Але що таке IT-системи в нашій УКРІНФОРМ? Це необмежені можливості щось комусь підправити, вкинути якийсь НДСік, щось дописати чи видалити. і при цьому ніхто не може їх перевірити. у них — замкнутий цикл. Навіть якщо у тебе є підозри щодо якихось операцій, ти запитувану інформацію, і поки відповідь йде, вони все зачищають», — наголосив він.

З його слів, чим більше інструментів для маніпуляцій буде усунуто в ДФС, тим менше у податкової служби буде можливостей для корупції.

І в результаті у них залишиться тільки одна функція — сервісна. Чи не буде у них баз даних — вони перестануть маніпулювати. Чи не буде податкової міліції — вони змушені будуть думати, як правильно адмініструвати податки», — підкреслив Данилюк.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

13 вересня 2021
Ринок землі: переукладання договорів оренди померлого пайовика, легалізація емфітевзису та спадкування понад 100 га в одні руки
Відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення поставило перед аграріями низку питань без чітких відповідей. Як діяти орендарю для...
8 вересня 2021
Зрошення та меліорацію в законі 5202-д  – що принесе ринку створення об’єднання водокористувачів  та стимулювання гідротехнічної меліорації земель
Депутати сьогодні втретє спробують проголосувати в першому читанні за законопроект «Про організації водокористувачів (ОВК) та стимулювання...
30 серпня 2021
Ринок землі — два місяці від старту: земельні операції, ціна, оренда, спадкування, переважне право, 100 га в одні руки, інвентаризація, кредитування
Аналіз ринку сільськогосподарських земель (операції з купівлі та продажу землі, ціна 1 га в регіонах, оренда), основні проблеми нотаріусів при...