Планують запустити реєстр автоматичного відшкодування ПДВ
Планують запустити реєстр автоматичного відшкодування ПДВ

Міністерство фінансів запустить реєстр автоматичного відшкодування ПДВ до першого квітня. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив голова Мінфіну Олександр Данилюк.

За його словами, запуск прозорого реєстру ПДВ стане проміжним варіантом у питанні передачі Мінфіну баз даних ДФС, покликаної усунути проблеми з маніпуляцією податковими даними.

«До 1 квітня ми запускаємо реєстр автоматичного відшкодування ПДВ. Ми взяли цю функцію ведення і забезпечення прозорості реєстру на себе. Це дуже прозора майданчик. Відкритий реєстр. ДФС вносить інформацію, а Держказначейство автоматично відшкодовує. Все відкрито, просто і зрозуміло. Простий алгоритм, працювати буде як годинник. Мінфін не має права втручатися в реєстр», — розповів він.

На його думку, один лише прозорий реєстр ПДВ, реалізований відповідно до даних підходами, дозволить вирішити 60% проблем з маніпуляціями даними, які намагалися вирішити за допомогою передачі баз Мінфіну. Він також підкреслив, що в подальшому його відомство планує завершити розпочате і перепідпорядкувати собі всі бази даних фіскальної служби.

Передача IT-систем Мінфіну мінімізує можливість маніпуляції даними. Для цього вже буде потрібно змову між двома інституціями, Міністерством та ДФС. Але якщо в законодавстві і в IТ-системах передбачити моніторинг за будь-якими змінами даних, то навіть змова буде неможливий і дуже небезпечний для тих , хто на нього зважиться», — зазначив міністр.

Голова Мінфіну констатує, що сьогодні ДФС — це «річ в собі», у якій є інструменти для того, щоб самостійно вирішувати абсолютно всі питання. Так, чиновники використовують IT-системи служби для того, щоб маніпулювати фінансовими даними.

Дуже багато податкові служби світу самі розвивають свої IT-системи, тому що це дозволяє скоротити витрати і виключити помилки, підвищується якість послуг та інше. Але що таке IT-системи в нашій УКРІНФОРМ? Це необмежені можливості щось комусь підправити, вкинути якийсь НДСік, щось дописати чи видалити. і при цьому ніхто не може їх перевірити. у них — замкнутий цикл. Навіть якщо у тебе є підозри щодо якихось операцій, ти запитувану інформацію, і поки відповідь йде, вони все зачищають», — наголосив він.

З його слів, чим більше інструментів для маніпуляцій буде усунуто в ДФС, тим менше у податкової служби буде можливостей для корупції.

І в результаті у них залишиться тільки одна функція — сервісна. Чи не буде у них баз даних — вони перестануть маніпулювати. Чи не буде податкової міліції — вони змушені будуть думати, як правильно адмініструвати податки», — підкреслив Данилюк.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...