Три тренди руху розвитку міжнародних продуктових ринків
Три тренди руху розвитку міжнародних продуктових ринків

У найближчій перспективі глобальні продуктові ринки рухатимуться в кількох основних напрямках. Про це розповів в інтерв’ю AgroPolit.com голова Ради з питань експорту продовольства UFEB Богдан Шаповал.

Експерт виділив три основні продовольчі вектори.

«По-перше, розширюються майданчики купівлі продовольства, і в усіх куточках світу стають більш доступними ті продукти, які раніше там не реалізувалися. Другий тренд — це так звана кастомізація профілю споживача продуктів. Тобто виробники й переробники продовольства вивчають свого споживача так само, як це раніше робили торговельні мережі. Третій тренд — це органіка та здорове харчування, зокрема прагнення споживати продукти з мінімальним вмістом цукру, без глютену тощо», — розповів Богдан Шаповал.

Тим не менш, голова ради з питань експорту UFEB, вважає що частка українських товарів з доданою вартістю на зовнішніх ринках буде зростати, завдяки африканським країнам, але цього не достатньо.

Кожен із нас спостерігає ці тренди й на продовольчому ринку України. Однак, щодо експортних трендів, ми не встигаємо за глобальним ринком. Україна — це, все ж таки, переважно експортер сировини. Ми не диктуємо моду на продукти, як це робить Японія, Південна Корея, Китай або США, — додав він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...