Розпочнуть рекультивацію пошкоджених земель у бурштинових регіонах
Розпочнуть рекультивацію пошкоджених земель у бурштинових регіонах

Кабінет Міністрів України видав постанову щодо старту державного пілотного проекту рекультивації лісогосподарських земель, пошкоджених через нелегальний видобуток бурштину. Про це повідомляє Вісник.

Фактичними виконавцями визначено ДП «Бурштин України» та ДП «Укрбурштин».

Роботи з рекультивації проводитимуть підрядники, але під контролем держави та за результатами відкритих конкурсних процедур.

Очікується, що місцеві громади отримають додаткові надходження від податків та зборів до власних скарбниць, а також робочі місця. За підрахунками авторів документу, впровадження проекту дозволить помітно змінити ситуацію із «місячними пейзажами» й вже упродовж 5 років відновити близько 6 тисяч гектарів знищених лісів. До Держбюджету планують отримати податку 350 млн грн за рахунок податку за користування надрами. Адже у процесі рекультивації будуть проводитися роботи з видобутку каміння на цих територіях.

Презентація проекту відбулася 15 лютого у столиці за участі голів державних адміністрації «бурштинових» регіонів – Житомирщини, Рівненщини та Волині: Ігоря Гундича, Олексія Муляренка та Володимира Гунчика.

Відзначимо, що цього ж дня у приміщенні Волинської обласної ради відбулися обшуки за участі слідчих Генпрокуратури та спецпризначеців, які шукали документи пов’язані із діяльністю обласного комунального підприємства «Волиньприродресурс». Останнє теж претендує на землі пошкоджені нелегальними копачами та декларувало їх рекультивацію після до видобутку залишків «сонячного каміння».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...