Тиск НБУ на UkrLandFarming може привести до втрати 1,5% ВПП
Тиск НБУ на UkrLandFarming може привести до втрати 1,5% ВПП

Через небажання глави НБУ Гонтаревої піти на зустріч найбільшому агрохолдингу України в питанні реструктуризації боргів держава може залишитися ні з чим. Про це розповів в інтерв'ю УНІАН керуючий партнер інвестиційної компанії Empire State Capital Partners Ярослав Удовенко.

За його словами, однією з проблем є розбіжність між дійсною заборгованістю, і тією, яку називає Нацбанк.

«Нацбанк чомусь оперує цифрою в 38 млрд, яка є помилковою, бо в ній змішані зобов'язання і бенефіціари, і окремі юридичні особи. Це просто красива цифра виведена з розрахунку, що ЗМІ підхоплять її в інформаційній війні. Насправді ж зобов'язання бенефіціара перед НБУ за рефінансуванням банків і перед Фондом гарантування вкладів обчислюється в близько 20 млрд грн», - розповів Удовенко.

Керівник інвесткомпанії також пояснив, що власник Ukrlandfarming пропонує практичний сценарій проведення реструктуризації без дисконтів, з посиленням застави і з перенесенням терміну погашення заборгованостей на 5-7 років, і кредитори погодилися на такі умови, але це не влаштовує НБУ.

Власне, Олег Бахматюк як бенефіціар поручився за частину з цих коштів і зараз запропонував проект реструктуризації заборгованості. Реалізувати цю програму можна за кілька тижнів. Але бачимо, що домовитися з державою про реструктуризацію боргу в Україні важче, ніж з приватними кредиторами», - додав він.

За словами Удовенка, Нацбанк може відкидати цей проект через забюрократизованість процесу прийняття рішень. Також він прокоментував розмови в експертних колах про те, що реструктуризація блокується, щоб чиновники отримали контроль над активами холдингу.

У тому-то й справа, що для регулятора відмова від реструктуризації це дуже спірне рішення. Зобов'язання Бахматюка перед НБУ є другорядними порівняно із зобов'язаннями UkrLandFarming перед іншими кредиторами. Тому в разі оголошення банкрутства компаній агрохолдингу, яке може стати наслідком непоступливості керівництва Нацбанку в питанні реструктуризації заборгованості бенефіціара, регулятор і ФГВ (Фонд гарантування вкладів) стоятимуть в черзі після десятків інших кредиторів, борги перед якими будуть погашати за рахунок активів UkrLandFarming», - розповів керівник інвесткомпанії.

На його думку, це вже може розтягнутися на роки, тому що все буде відбуватися за результатами судових процесів. Тому державні кредитори можуть взагалі залишитися ні з чим.

Він також додав, що НБУ не входить в діалог навіть про можливість проведення реструктуризації, і це робить негативний вплив на компанію, заважає їй розвиватися, не дозволяє залучати інвесторів. А можливим спробам НБУ заблокувати діяльність агрохолдингу за допомогою арешту рахунків і зупинку роботи агрохолдингу може привести до серйозних наслідків - втрати 1,5% ВВП, який генерують компанії агрохолдингу, зниження надходжень до бюджету і поява більш ніж 30 тисяч безробітних. Також, за його словами, поведінка НБУ погано впливає на показник інвестиційної привабливості України.

У UkrLandFarming як великої компанії є чимало кредитних і акціонерних інвесторів, які мимоволі виявилися в ролі заручників протистояння з керівництвом Нацбанку. Їх інвестиції зараз знаходяться в ризикованому стані. І якщо в UkrLandFarming справи підуть погано, то так само будуть відчувати себе і інвестори. І вони, і їхні партнери значно обережніше розглядатимуть проекти інвестицій в Україну - як нові, так і вже діючі. Від цього інвестиційний імідж країни отримує негативне забарвлення", - підкреслив він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 липня 2018
Працівники агропідприємств UkrLandFarming мітингують біля «Гадячсир» через несплату за поставлене молоко (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
6 липня працівники агропідприємств групи UkrLandFarming з Полтавської та Сумської областей почали мітинг під стінами заводу...
27 червня 2018
Україні пропонують запровадити податок з обороту, щоб залучити інвестиції
Введення податків з обороту та контроль над акцизами – два ключові інструменти для розвитку бізнесу в Україні. Про це розповідає власник...
22 червня 2018
Олег Бахматюк розповів, чи «поклав око» Президент на UkrLandFarming
Власник найбільшого агрохолдингу UkrLandFarming Олег Бахматюк прокоментував інформацію на ринку, що проблеми у його компаній та в нього виникли через...

Вибір редакції

30 липня 2020
Закон №0856 – це «Конституція» сільськогосподарської кооперації в Україні
Народний депутат («Слуга народу»), голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері...
29 липня 2020
Результат першого року роботи парламенту Володимира Зеленського: 23 аграрних закони і низка реформ на паузі
За перший  рік роботи народні депутати парламенту імені Володимира Зеленського  зареєстрували 95 законопроєктів, які стосуються роботи АПК....
27 липня 2020
Держгеокадастр імені Романа Лещенка: завдання для нового голови — від штучного інтелекту до спеціальної комісії у парламенті
Держгеокадастр України реформують і зроблять прозорим — обіцяє призначений голова Роман Лещенко. Клятву земельного «гіппократа»...