Цукрові заводи проінспектували представники КНР
Цукрові заводи проінспектували представники КНР

20 січня завершився інспекційний візит представників КНР до України з метою оцінки системи державного контролю за виробництвом бурякового жому як корму для тварин та можливості українських виробників експортувати дану продукцію до Китайської Народної Республіки. Візит відбувся за підтримки Ради з питань експорту продовольства на Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор». Про це повідомляє прес-служба "Укрцукор".

Інспекційна група КНР ознайомила представників Держпродспоживслужби з попередніми результатами своєї роботи, за результатами якої буде підготовлений та направлений українській стороні офіційний звіт.

За даними аналітичного департаменту НАЦУ «Укрцукор», у 2016 році обсяг виробництва бурякового жому в Україні досяг 10,93 млн т, а експорт склав 65,3 тис т на суму 8,6 млн дол. Україна поки що не здійснювала поставки бурякового жому до КНР в промислових масштабах.

Як зазначив аналітик сировинних ринків та сільського господарства «Укрцукру» Василь Долінський, ринок жому в Піднебесній більш зарегульований порівняно з іншими країнами Азійського континенту. Тим не менше, за повідомленням Держпродспоживслужби, інспектори досить високо оцінили рівень державного контролю та діяльності цукрових підприємств, а також висловили зацікавленість у широкому спектрі іншої української сільськогосподарської продукції.

Звичайно українські товари теж знайдуть в Китаї свого споживача та цілком зможуть замінити втрачені ринки Росії, Казахстану та інших пост-радянських країн. Відтак, за результатами торгової місії до Пекіну, що відбулась в листопаді, нам вдалось зацікавити китайського споживача незвичним для нього буряковим цукром і українські виробники вже отримали перші заявки на поставки цукру. За нашими даними, за 2016 рік до Китаю було експортовано понад 5 тис. т цукру (3,1 тис. т в Гонконг та 2 тис. т в Китай)», - зазначив Долінський.

За його словами, наразі зарано говорити про тріумфальний вихід української продукції на полиці китайських мереж чи купівлі продукції для харчової промисловості.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 вересня 2018
В 7 областях України почали збирати цукрові буряки
Станом на 12 вересня аграрії 7 областей України розпочали збирання цукрових буряків, яких накопано 334 тис. тонн (3%) з площі 7 тис. га за...