Бахматюк просить Порошенка та Гройсмана розібратися з «рейдерством» Гонтаревої щодо Ukrlandfarming
Бахматюк просить Порошенка та Гройсмана розібратися з «рейдерством» Гонтаревої щодо Ukrlandfarming

Власник найбільшого агрохолдингу країни Ukrlandfarming Олег Бахматюк звернувся з відкритим листом до глави держави та прем’єра та з засудженням дій голови НБУ Валерії Гонтаревої. Текст даного документу є у розпорядженні AgroPolit.com.

«Звертаюсь до Вас від імені 37-тисячного колективу найбільшого в Україні та другого за розмірами у світі агрохолдингу Ukrlandfarming PLC із проханням втрутитись та вжити необхідних заходів щодо ситуації, яка склалась довкола компанії у зв’язку із неправомірними діями Національного банку України і особисто голови правління Гонтарєвої В. О», – сказано у зверненні.

У листі зазначається, що «уже понад 2,5 роки Ukrlandfarming зазнає перманентних спроб рейдерського захоплення, інформаційних та юридичних атак, фінансового та правового тиску з боку НБУ, що може суттєво позначитися не лише на діяльності компанії, але й на стані економіки держави».

Адже підприємства холдингу лише за минулий рік виробили продукції на понад $1,2 млрд у еквіваленті, що приблизно складає 1,5% ВВП України. Компанією сплачено податків до бюджетів усіх рівнів на суму понад 2 млрд грн, виплачено заробітної платні працівникам понад 2,5 млрд грн. Натомість голова НБУ Гонтарєва В. О., неправомірно використовуючи своє службове становище та засоби впливу чиновника високого рангу, поширює неправдиву інформацію про акціонерів Ukrlandfarming, споріднені компанії, фінансові установи, використовуючи як рупори канали комунікацій НБУ, що унеможливлює роботу одного із найбільших роботодавців і платників податків, фактично знищуючи компанію», – сказано у документі.

Нагадаємо, що з середини 2014 року Нацбанк визнав неплатоспроможними обидва афілійовані із Ukrlandfarming банки («Фінансова ініціатива» та «ВіЕйБі банк»).

При цьому «Фінансову ініціативу» було виведено з ринку за надуманими причинами. Фактично дисконтувавши облігації внутрішньої державної позики на 2 млрд грн, НБУ спровокував невиправну «діру» у балансі, яка не була обгрунтована ринковими умовами. Це фактично стало формальною підставою для введення тимчасової адміністрації. Незаконність списання облігацій за заниженою вартістю було підтверджено рішенням Адміністративного суду міста Києва, яке, до речі, залишено без змін Апеляційним та Вищим Адміністративним судами України. Крім того, Адмінстративним судом міста Києва було визнано незаконними і дії самого НБУ щодо списання облігацій.  За нашою інформацією, частина цих ОВДП було перепродано ІСU – інвестиційній компанії колишніх колег Гонтарєвої В. О. Можна з усією впевненістю сказати, що на введенні тимчасової адміністрації фактично заробили партнери Гонтарєвої В.О», – йдеться у зверненні голови найбільшого агрохолдингу країни.

,Бахматюк наводить ряд  аргументів про те, що неодноразово звертався до керівництва НБУ з пропозиціями вирішити ситуацію  і врятувати банки.

Мною особисто неодноразово, в тому числі і за Вашої безпосередньої підтримки, було ініційовано низку нарад в Адміністрації Президента, у тому числі за участі Президента, керівництва уряду. Під час цих зустрічей була озвучена цивілізована позиція компанії щодо можливої реструктуризації заборгованості, яку вона має перед усіма банками. При цьому йшлося про реструктуризацію без будь-яких дисконтів із підсиленням застави та зі зрозумілими економічними строками. Така пропозиція базувалась на успішній реструктуризації близько $1,5 млрд заборгованості перед зовнішніми кредиторами Ukrlandfarming, до переліку яких входять практично всі провідні світові фінансові гравці, які працюють із українськими борговими інструментами», – говорить Олег Бахматюк у листі на ім’я Президента Петра Порошенка. На думку власника

Запропонована програма містить, навіть, кращі умови, аніж на яких проводилася реструктуризація державних боргів,  говорить  власник агрохолдингу.

«Проте, судячи із подальших дій голови НБУ, її абсолютно не цікавить ані повернення коштів до фінансової системи, ані зменшення видатків Фонду гарантування вкладів, ані стабільність роботи підприємств, на яких працює 37 тис. людей і, які створюють до 1,5% ВВП країни. Навпаки, своїми діями вона чітко підтвердила лінію, що веде до розбалансування фінансового стану компанії на зовнішніх та внутрішньому фінансовому ринках», – підкреслив він.

Бахматюк також назвав неправдивою поширену раніше НБУ інформацію про його борг, як акціонера Ukrlandfarming, перед Нацбанком у розмірі понад 38 млрд грн. У компанії вважають, що "розповсюдження НБУ недостовірної інформації можна розцінювати як свідому маніпуляцію та провокацію, спрямовані на завдання шкоди діловій репутації компанії та акціонерам, а також на розбалансування фінансового стану бізнесу».

Вона є частиною цілеспрямованої інформаційної атаки та юридичного тиску, який має на меті призвести до банкрутства компанії. Особиста зацікавленість голови НБУ у такому сценарії подій підтверджується і з огляду на ситуацію із судовим розглядом позовів акціонера Ukrlandfarming до НБУ про визнання незаконною запровадження у банках тимчасової адміністрації», – сказано у листі Бахматюка на ім’я Порошенка і Гройсмана.

Олег Бахматюк звернувся до Президента та глави уряду з проханням нарешті втрутитися у ситуацію.

Прошу вашого втручання у ситуацію, що склалась. Ми готові вивести процес в публічний простір та надати йому ще більшого розголосу. Успішне ж переведення цього протистояння у цивілізований діалог, впевнений, сприятиме поверненню всіх 100% коштів кредиторам та збереження 37 тис. робочих місць і 1,5% ВВП України», – підсумував він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 червня 2018
Олег Бахматюк розповів, чи «поклав око» Президент на UkrLandFarming
Власник найбільшого агрохолдингу UkrLandFarming Олег Бахматюк прокоментував інформацію на ринку, що проблеми у його компаній та в нього виникли через...
22 січня 2017
Інвестори чекають реакції влади на конфлікт Нацбанку і Ukrlandfarming
Реакція президента Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на прохання Олега Бахматюка захистити найбільшу аграрну компанію країни...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...