Дефіцит фермерів — перепона для відкриття ринку землі
Дефіцит фермерів — перепона для відкриття ринку землі

Ринок землі потрібно відкривати, коли з’явиться 2,5 млн фермерських господарств. Про це заявляє лідерка Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час парламентських слухань.

«У нас 43 тис. фермерських господарств, у сусідній Польщі — 2,5 мільйона. Візьміть Грецію — там у принципі всю землю віддано під фермерські господарства. Доки ми не створимо всі умови для фермерів, не побудуємо 2,5 млн фермерських господарств, не створимо систему кредитування, про продаж землі навіть не можна говорити. Адже продавати землю — це все одно, що продавати рідну матір», - наголошує вона.

На її думку, доки цього немає в раді розкрадають землю.

Землю сотнями гектарів скуповують за безцінь. У нашому аграрному комітеті представлена мафія, а люди, які до неї входять, мають сотні тисяч гектарів землі. У Президента є «пристойна» кількість землі у власності, у представників уряду, яких сьогодні тут чомусь немає, також вона є. Думаєте, вони формують політику для вас? Ні, вони формують її для себе. Не треба сьогодні вигадувати велосипед, треба говорити цифрами і фактами! Необхідно будувати чітку стратегію, давши відповідь на запитання: який уклад аграрного сектору ми хочемо бачити? Великих монополістів, у яких по півмільйона землі, чи сімейні фермерські господарства?», - розповідає Тимошенко.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав закон щодо продовження мораторія на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2018 року, відповідний закон Верховна рада прийняла 6 жовтня.  Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий обіцяє показати проект земельної реформи у березні 2017 року.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...