Україна експортуватиме до Індонезії сільгосппродукцію за новими правилами
Україна експортуватиме до Індонезії сільгосппродукцію за новими правилами

18 листопада 2016 року Міністерство сільського господарства Індонезії на заміну постанови №4 від 17.02.2015 р. прийнято Постанову №55, якою запроваджено оновлені правила щодо імпортних вимог для країн-експортерів, в т.ч. України. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

До оновленого переліку товарів увійшли 100 типів сільгосппродукції, зокрема: свіжі фрукти (43типи); свіжі овочі (35 типів); зернові культури (7 типів); горіхи (6 типів); бобові (5 типів); інші (4 типи).

Головною відмінністю нової редакції постанови є можливість постачання продукції без необхідності реєстрації лабораторій у країнах-експортерах. У цьому випадку відповідальний державний орган країни-експортера, який займається питаннями безпеки харчової продукції, видає сертифікат, що гарантує безпечність споживання сільгосппродукції людиною (Food Safety Certificate).

Сертифікат повинен відповідати наступним вимогам: виданий компетентним органом, відповідальним за харчову безпеку або іншим акредитованим органом країни-експортера; дата видачі сертифікату повинна бути раніше дати коносаменту; містити дані про тип товару (загально прийнята та ботанічна назва), кількість (у кг), місце пакування; опис компанії-експортера (назва, адреса, тел./факс, е-мейл); опис компанії імпортера (назва, адреса, тел./факс, е-мейл); порт завантаження; порт ввезення до РІ; місце виробництва продукції.

Відзначається, що постанова не вносить жодних змін для країн-експортерів, які вже зареєстрували лабораторії для контролю якості імпортованої продукції до РІ. Зокрема, сертифікована індонезійською стороною лабораторія в Україні (Одеська державна прикордонна контрольно-токсикологічна лабораторія) є єдиним органом, уповноваженим видавати Сертифікат про Аналіз, що є обов’язковим товаросупровідним документом для зареєстрованих типів сільгосппродукції (16 типів: пшениця, кукурудза, ячмінь, жито, овес, сорго, соя, горох, кукурудзяна мука, житня мука, яблука, цибуля, морква, картопля, часник, черешня) із зазначенням вмісту пестицидів, мікотоксинів, важких металів та бактерій, які не перевищують дозволений рівень.

У разі експорту з України інших сільгосппродукції, які регулюються Постановою, але не входять до переліку зареєстрованих, вантаж повинен супроводжуватися сертифікатом Food Safety Certificate, виданий Держпродспоживслужбою України. У сертифікаті має бути відображено, що експортована продукція є безпечною для споживання людиною, а також зазначено іншу необхідну інформацію, приведену вище.

З боку індонезійської сторони  відзначається, що для зареєстрованих сільгосптоварів, які супроводжуються Сертифікатом про Аналіз, виданим Одеською державною прикордонною контрольно-токсикологічною лабораторією, буде впроваджений полегшений режим карантинного контролю на кордоні Індонезії та меншу кількість перевірок з боку контролюючих органів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

15 жовтня 2019
Ревальвація гривні і наслідки для аграріїв
Аграрії потерпають від ревальвації гривні та прогнозують мільярдні збитки сектору до кінця року. Зміцнення гривні, яке почалося влітку поточного року...
14 жовтня 2019
Ринок землі в Україні: хронологія земельної реформи (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
AgroPolit.com запускає постійний моніторинг подій, пов'язаних із земельною реформою та відкриттям ринку землі в Україні. Ми не пропустимо жодної...
10 жовтня 2019
Бюджет України на 2020 рік для агросектору — чотири сюрпризи
Бюджет України на 2020 рік парламент почав розглядати у профільних комітетах. Перше читання проекту бюджету може відбутися наступного тижня, після...