Ніна Южаніна — птахівники обгрунтовано отримають 2 млрд грн держпідтримки
Ніна Южаніна — птахівники обгрунтовано отримають 2 млрд грн держпідтримки

Розподіл бюджетної допомоги аграріям направлений на підтримку і розвиток вітчизняного  виробника. Таку точку зору висловила голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна у інтерв’ю «Економічній правді». Нагадаємо, що  парламент підтримав ініціативу аграрного міністра Тараса Кутового про те, щоб в разі скасування спецрежиму, на підтримку АПК виділили не менше 1% ВВП і 4 млрд грн  направили на прямі дотації сільгосптоваровиробникам.  

Вона розповіла деталі отримання такої дотації сільгоспвиробниками: «На місяць на розподіл дотацій буде йти 333 млн грн. Звучать абстрактні цифри, що спецрежим з ПДВ — це 26 млрд грн.  Якщо це так, то у нас щомісячно до бюджету мусить сплачуватися 2,166 млрд грн податків, а їм повертається тільки 333 млн грн. Якщо на внутрішньому ринку в цей період будуть більше працювати виробники курятини, якщо вони будуть платити левову частину податків і отримувати певний відсоток з того, що сплатити, то що тут поганого? Що поганого в тому, коли ми підтримуємо власного виробника? А ви були за скасування спецрежиму?».

Вона також прокоментувала тезу, що немає справедливого перерозподілу цієї дотації і очевидний перекіс у сторону птахівників.

Все залежить від загальної сплати платежів до бюджету… Подивіться на питому вагу сплаченого птахівниками ПДВ за 2016 рік. Це буде та база, з якої розраховуватиметься дотація», — наголосила вона. 

 

Рішення про надання більшої кількості держдотації птахівництву, за її словами, вносили депутати  аграрного комітету. «Рішення виносив не наш комітет. Це рішення напрацював аграрний комітет, і депутати з різних фракцій з ним погодилися. Наша роль була тільки в тому, що ми повинні його підтримати. Робоча група витратила кілька місяців, щоб відпрацювати і презентувати нам готовий варіант цього рішення. З вересня на всіх засіданнях у Кабміні за присутності Володимира Гройсмана і профільних міністрів я чула і розуміла, що відбувалося. В обговореннях брали участь представники і від виробників курей, і від садівництва, і від овочівництва, і молочарі. Так от: дотації, про які ви говорите, 4 млрд грн, які будуть розподілені так, щоб не більше 50% забрали саме птахівники, — це гроші, які вони заплатять в бюджет. Отримають вони набагато менше, ніж заплатять», — деталізувала вона.

Южаніна також додала, що у 2017 році дотації розподілятимуться без обмежень.

Обмеження почнуть діяти з 2018 року. За 2017 рік ми побачимо, як спрацює ця система. Вважаю, що 2017 рік у нас ще не буде економічно стабільним. Якщо аграрії справді зацікавлені в підтримці, у них зараз навіть більший інтерес сплачувати ПДВ в бюджет. Мені здається, що це той нейтральний варіант, який буде спонукати їх платити податки. Якщо ця норма спрацює, то можна буде знімати обмеження і на наступний рік. Зняти легше, ніж встановити. Тому встановлювати треба було зараз, а зняти ми завжди встигнемо», — пояснила вона.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

30 серпня 2017
Сільське господарство майже так само негативно змінює клімат, як і вирубка лісів
Одним із головних чинників кліматичних змін на планеті окрім вирубки лісів є сільське господарство, що є одним з головних каталізаторів парникового...

Вибір редакції

15 березня 2019
ТОП-7 експортерів м'яса птиці (бройлерів) за 2018 рік
Україна поставила на зовнішні ринки у 2018 році 326,793 тис. т м’яса бройлерів, тоді як у минулому році було 269,484 тис. т. Тобто за рік...
18 березня 2019
Експортний агроатлас — птахівництво заробило для України $503 млн валютної виручки у 2018 році
Українські птахівники заробили за 2018 рік для країни $503,015 млн, експортувавши на зовнішні ринки 329,253 тис. т м’яса птиці. Такі дані...
13 березня 2019
Наслідки «соєвих правок» — чи почують депутати експортерів?
У загальній посівній площі частка олійних культур, передусім соняшнику, а також сої та ріпаку, динамічно зростала, сягнувши у 2017 році близько 40%....