Сільське господарство майже так само негативно змінює клімат, як і вирубка лісів
Сільське господарство майже так само негативно змінює клімат, як і вирубка лісів

Одним із головних чинників кліматичних змін на планеті окрім вирубки лісів є сільське господарство, що є одним з головних каталізаторів парникового ефекту. Про це повідомляє CBC/Radio-Canada.

Такого висновку дійшли американські фахівці у своєму дослідженні, в якому було підраховано загальну кількість вуглецю, витягнутого з ґрунту під час сільськогосподарської діяльності.

У ході дослідження було виявлено, що щорічні оранки полів і збори врожаїв обходяться в мільярди тонн.

У провідному американському науковому журналі PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences), що випускається Національною академією наук США відмічається, що за останні два століття були витягнуті з двох верхніх шарів ґрунту майже 121 млрд т вуглецю, а інтенсивність вивільнення даного елемента в атмосферу лише збільшується.

Глобальне потепління багато в чому пов'язане з накопиченням вуглекислого газу в атмосфері як результат таких видів людської діяльності, як спалювання викопного палива і вирубування дерев.

Один з авторів роботи, грунтознавець із дослідницького центру WHRC у Массачусетсі Джонатан Сандерман вважає, що опубліковане дослідження показує важливість сільського господарства як фактора, котрий сприяє утворенню парникового ефекту.

За його словами, тоді як ґрунт поглинає вуглець з органіки рослин і дерев у міру їхнього розкладання, то оранка та жнива вивільнюють ці запаси на поверхню. Крім того, ці операції також сприяють ерозії ґрунту.

Викликає тривогу те, як багато земля втрачає вуглецю. Невеликі зміни вуглецевого вмісту в ґрунті можуть мати дуже серйозні наслідки, адже багато вуглецю накопичується в атмосфері», — пояснює вчений.

Згідно з підрахунками, приблизно із середини XIX століття кількість вуглецевих втрат через сільськогосподарську діяльність майже відповідає аналогічним втратам через вирубку лісів — 121 млрд т проти 127.

За словами вчених, щоб пом'якшити глобальне потепління, потрібно вдосконалити методи управління господарством, що включають в себе як no-till землеробство, так і більш активне використання покривних культур і більшу різноманітність сівозміни для мінімізації ерозії ґрунтів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 червня 2020
Незаконна вирубка лісів зафіксована на 73% лісомасивів України, – Держекоінспекція
Незаконна вирубка нанесла лісовому господарству у 2018-2020 роках збитків на 641 млн грн. Держекоінспекція виявила порушення у 73% лісомасивів...
12 травня 2020
В Україні – наймасовіша вирубка лісів за останні 30 років, – WWF
Вирубка лісів в Україні сьогодні – наймасовіша за останні 30 років. Про це в матеріалі, опублікованому у виданні Українська правда, заявили...
31 жовтня 2019
Рада заборонила суцільні рубки в Карпатах
Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо введення заборони суцільних рубок на гірських схилах в...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...