Названо п'ять податкових новацій для агросектору
Названо п'ять податкових новацій для агросектору

Законопроекти №5368 та №5132, які вносять зміни до Податкового кодексу України, мають п'ять позитивних моментів для агросектору. Про це повідомив у своєму блозі на АgroРolit.com народний депутат України Андрій Журжій.

За його словами, перше: запроваджується один реєстр заяв на відшкодування ПДВ.

«Як буде відбуватись процес відшкодування? Подаєте декларацію, інформація потрапляє в єдиний реєстр заяв на відшкодування ПДВ. Через тридцять днів Державне Казначейство автоматично бере інформацію з реєстру. У ДФС є тридцять днів на перевірку», — зазначив він.

За його словами, вона може винести податкове повідомлення-рішення (ППР) на спірну суму. ППР зупиняє відшкодування податку, але тільки на цю спірну суму.

Тому з Нового року неможлива буде ситуація, коли вам донараховують 1 тис. грн «лівого» податку, який ви нібито не сплатити, а через це зупиняють 10 млн грн відшкодування. Ні, норма чітко говорить – ППР і тільки на суму. Якщо все запрацює як прописано в законопроекті, то це має зробити податок менш корупційним», — сказав він.

Друге, за його словами, прибирається документ, який називається висновок на відшкодування ПДВ, який надається ДФС і підписується особисто головою ДФС. Цієї речі просто не буде. Нема висновку – нема пропозиції ДФС «прискорити процес відшкодування».

Третє: підтримка агробізнесу. Спеціального режиму ПДВ не буде з 1 січня 2017 р. Однак буде виділено 4 млрд грн на підтримку аграрного сектору. Передбачається, що підтримка надаватиметься підприємствам тваринництва, садівництва, овочівництва та деяким іншим категоріям», — сказав він.

Також Андрій Журжій зазначив, що у прийнятій редакції закону є обмеження, що один сільгосптоваровиробник може отримати не більше 150 млн грн на рік з урахуванням пов’язаних з ним осіб. Окрім того, раніше обговорювалося, що в розробленому Кабміном порядку розподілу бюджетної дотації буде встановлено, що одна категорія не може отримати більше 50% державної підтримки. Фактично це застереження стосується тваринництва і курятини, бо там будуть відшкодовуватимуться дуже великі суми, тому необхідно зробити так, щоб одна категорія не забрала 90% всієї дотації.

Четверте: всі перевірки бізнесу з рівня району піднімуть на рівень обласного центру», — пояснив Андрій Журжій.

П'яте: зникають зайві функції у «контролерів». Сьогодні ДФС — це дві сотні незалежних юридичних осіб. Для бізнесу це повністю некерована ситуація і відсутність практики системної роботи. Тому важливо не просто скорочення штату ДФС, а і її функцій. Бізнес має менше контактувати з податковою, більше працювати через електронні сервіси. Для цього в Податковий кодекс були внесені зміни щодо порядку підписання документів, адже зараз більшість документів підписується керівником та заступником керівника контролюючого органу. Якщо ж ми просто проведемо централізацію функцій, на місцях не буде кому підписувати документи, підсумував він.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...