Від детінізації спиртової галузі держава отримає приблизно 5-6 млрд грн
Від детінізації спиртової галузі держава отримає приблизно 5-6 млрд грн

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий прокоментував діяльність ДП «Укрспирт», процес детінізації спиртової галузі, та мітинг біля Кабінету міністрів. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«За 4 місяці відбулася колосальна детінізація, а це в грошах для держави відповідає приблизно 5-6 млрд гривень на рік, якщо ця ситуація стабілізується», – сказав міністр.

Він зазначив, що всього за 4 місяці кількість працюючих заводів корпорації була збільшена з 12 до 20. Разом з тим, заводи, на яких здійснювався випуск контрафактного спирту, були зупинені.

За 4 місяці обсяг «білого», і фактично продаж компанією «білого» спирту зріс з 320 тисяч дал – вдвічі. А по прогнозу на цей місяць – до 1 млн дал. В грошах – це додатково 6 млн літрів спирту. І сьогодні при вартості на вторинному ринку приблизно у 40 гривень це додатково 250 млн гривень, які перейшли з чорної частини ринку у білу частину ринку», - повідомив Кутовий.

Щодо мітингу міністр підкреслив, на даний момент зареєстрована офіційна заява до правоохоронних органів від профспілок Укрспирту, що вони ніякого відношення до цієї акції не мають.

Шлях реформ – дуже складний шлях. І поламати мене флеш-мобами буде дуже важко, а точніше – неможливо», - відповів Кутовий.

У свою чергу Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що звернеться до СБУ, МВС, податкової служби з дорученням перевірити всі операції щодо тіньових прибутків «Укрспирту».

Кутовий подякував усім колегам за підтримку Законопроекту про приватизацію галузі.

Це перший склад Кабінету Міністрів, який проголосував і підтримав закон про демонополізацію галузі і її приватизацію. Коли детінізація буде фактично закріплена, держава почне отримувати реальні кошти. Обсяги, можливі надходження від приватизації, як уже неодноразово розрахунки робилися аналітиками, це – від 200 до 400 млн доларів США», - підсумував Кутовий.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...