Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Від введення експортного 10% мита на сою та ріпак виграє власник найбільшого агрохолдингу України «Кернел», екс-депутат Андрій Веревський. Про це пише AgroPolit.com у аналітичному матеріалі за підсумками голосування за соєво-ріпакові поправки, посилаючись на слова одного з депутатів.
«Якщо президент підпише законопроект 13157 із двома соєво-ріпаковими поправками, то 10% мито на ріпак почне діяти з першого числа наступного місяця, після його підписання главою держави і опублікування, на сою – аналогічно із приміткою (але не раніше 1 вересня). Прийнятий парламентом закон 13157 дає старт також створенню «Державного фонду підтримки сільськогосподарських товаровиробників», куди маю стікатися усі кошти від соєв-ріпакового мита. А от коли він запрацює і хто буде отримувати зібрані кошти – це все відкриті питання», — пише видання.
Думки аграріїв та нардепів щодо того, хто ж найбільше виграє від запровадження цих поправок різняться.
Голова податкового комітету Даниїл Гетьманцев вважає, що прийнятий закон потрібен, аби «у нас відбулася переробка». Він нагадав про 10% експортне мито на соняшник, яке депутати запровадили у 1999 році і його позитивні наслідки для олійно-переробної галузі.
Зараз ми виробляємо у 10 разів більше олії, аніж у 1999 році і є №1 у світі за експортом олії. Така сама ситуація буде з ріпаком і соєю. Великі трейдери… об’єдналися у залі, аби зірвати все це у залі», – пояснює він.
Натомість аграрії звертають увагу на значні збитки для галузі від цього.
Закон який запроваджує мита на сою та ріпак, ще навіть не підписаний, а ціни по ріпаку вже пішли в низ. Все, як то кажуть на благо олігархічної переробки…», – пояснює заступник ВАР Денис Марчук.
За його оцінками, проголосоване загороджувальне мито може призвести до загальних втрат для держави у розмірі 9,3 млрд грн по сої та 7,7 млрд грн по ріпаку. Саме тому ВАР буде ініціювати звернення до президента не підписувати цей закон.
Тож хто отримає найбільше вигоди від проголосованих соєво-ріпакових поправок: аграрії, країна чи всі переробники?
Скільки людей – стільки й думок, –пише видання. – Вони розділились. Після голосування за законопроект про соєво-ріпакові поправки цікавий варіант у прямому ефірі озвучив народний депутат Олексій Гончаренко. Коментуючи конкретні результати голосування парламентських фракцій «за» щодо закону №13157 Гончаренко сказав: «Слуга народу – 177 голоси, Єропейська солідарність – 2, Батьківщина – 10, ОПЗЖ – зрозуміло, Голос – 1, «За майбутнє України» – 10, «Відновлення України» – 10, «Довіра» – 17 , («це ж Кернел – це власне для них все було» — у відео 1.28.21-27).
Нагадаємо, що головний бенефеціар лідера Рейтингу ТОП-100 латифундистів України агрохолдингу «Кернел» (найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії) – Андрій Веревський.
Головний бенефеціар «Кернел» – Андрій Веревський.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!