Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Україна ввела квоту на експорт до Європейського Союзу у 2025 році цукру в розмірі 11 007,5 тонн, м’яса та їстівних субпродуктів свійської птиці: курей, качок, гусей та цесарок – 51 071 тонн, у тому числі заморожених – 11 655 тонн. Відповідна постанова Кабінету міністрів №664 від 6 червня опублікована на урядовому порталі.
Згідно з нею, також встановлена квота 1 439 тонн на експорт в ЄС м’яса та їстівних субпродуктів індиків. З 6 червня цього року була припинена дія введених ЄС автономних торгівельних заходів для України. Це означає повернення до умов торгівлі згідно із угодою про Зону вільної торгівлі з квотами для окремих груп товарів.
Перші ATM набули чинності 4 червня 2022 року строком на рік, тимчасово скасувавши мита, квоти та торгові обмеження для українських товарів. Відтоді їх двічі продовжували: 6 червня 2023 року та 6 червня 2024-го, в останній раз – із введенням квот на безмитний експорт окремих товарів.
На 2025 рік постановою Кабміна квота на експорт цукру в ЄС на термін дії АТМ була встановлена на рівні 107,2 тис. тонн, м’яса свійської птиці – 57,1 тис. тонн. В новій постанові зазначається, що ліцензування експорту цукру згідно із затвердженою квотою запроваджується до 5 серпня 2025 року.
Як писав AgroPolit.com, Україна та ЄС намагаються домовитись про нові умови агроекспорту. Також ЄС встановив обсяги квот на агропродукцію з України.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!