Вирощування на зрошенні обходиться дорожче, ніж на богарних землях
ОВК в Україні

В Україні аграріям вдається значно збільшити урожайність сільгоспкультур завдяки зрошенню. Про це розповів керівник організації водокористувачів «Перша» на Черкащині Ніколай Налбандян, повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.

Фахівець визнав, що вирощування на зрошенні обходиться дорожче, ніж на богарних землях, але й урожайність залежно від культури вища — від 30 до 100%. За його словами, витрати на електроенергію для перекачування помітно менші на модернізованих зрошувальних станціях.

Експерт зауважив, що вагомою проблемою державної насосної станції також є значні втрати води через негерметичність конструкцій системи. Вони можуть сягати до 20 тис. м³ за сезон.

Незважаючи на повну відсутність природних опадів у літній період, ми змогли ефективніше зрошувати культури і досягти збільшення врожайності кукурудзи в середньому на 60 ц/га, а гібридного соняшнику — на 3 ц/га. Відповідно, це збільшення грошових надходжень як завдяки врожайності, так і завдяки перевиконанню контрактних зобов’язань по зоні гібридизації. Ми можемо чітко зіставити результати роботи нашої Боровицької насосної станції із державною насосною станцією Трушівської зрошувальної системи», — розповів Налбандян.

Як писав AgroPolit.com, Україна у 2025 році може зібрати додаткові 3 мільйони тонн пшениці. Також Україні не вистачає бавовнику і його доведеться імпортувати.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

18 грудня 2024
Податки, акцизи на паливо та кадровий дефіцит стали головними проблемами аграріїв
Серед головних проблем аграріїв у 2024 році, які можуть залишитися невирішеними у 2025, експерти називають податки, акцизи …
26 листопада 2024
Менший врожай зернових матиме вплив на аграрний експорт України
Незважаючи на менший, ніж очікувалося, врожай пізніх культур цього року, в уряді сподіваються на зростання українського …
10 листопада 2024
В Україні аграрії недоотримали 30% врожаю картоплі: причини
Через неврожай картоплі більшість картоплярів втратили до 30% врожаю – це одна з найважливіших причин дефіциту картоплі на …

Вибір редакції

2596
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4406
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …