Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Кількість саперів, які розміновують заміновані українські землі, цього року, зросте до 3,5 тисячі осіб. Про це пише Agro Polit.comу своєму матеріалові про розмінування земель.
Видання нагадує, що Україна сьогодні є однією з найбільш замінованих країн у світі.
Голова Асоціації саперів України Тимур Пістрюга у коментарі AgroPolit.com повідомив, що найбільш важкою ситуація із замінуванням залишається на Херсонщині, Харківщині, Миколаївщині та Донеччині. Він підкреслив, що на Донеччині Асоціація саперів України вже розпочала заходи з гуманітарного розмінування.
Важко підрахувати кількість саперів, які виконують завдання з гуманітарного розмінування. У цифру 2000 саперів входять представники державних структур, підрозділи яких сертифіковані для гуманітарного розмінування. Мова йде про Державну службу спеціального транспорту та ДСНС. У цьому році кількість спеціалістів планують збільшити до 3500. Мета, оприлюднена у 2023 році, досягти межі у 3000 саперів від державних структур», – зазначив Тимур Пістрюга.
За його словами, щодо цивільних структур, таких як приватні компанії і міжнародні організації, там кількість саперів докорінно не змінилась. Експерт повідомив, що компанії, які пройшли сертифікацію, не нарощують потужності, оскільки у них відсутні контракти і немає можливості платити зарплату саперам.
В дев’яти областях України (Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська та Черкаська) потребують обстеження та, за необхідності, розмінування близько 470 тис. га земель сільгосппризначення.
Вартість розмінування пріоритетних земель може становити понад $1,5 млрд. Понад 170 тис. кв. км України забруднені вибухонебезпечними пристроями. Наразі розмінування цих територій – завдання, ціною у $37 млрд.
Як аграріям отримати держпідтримку на розмінування сільскогосподарських земель – читайте у матеріалові за посиланням.
Нагадаємо, що Україна планує протягом 10 років планують повернути у використання 80% потенційно замінованих територій. В Україні вже 100 аграріїв подали заявки на розмінування землі.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!