Відтепер для бронювання потрібно мати паперовий військово-обліковий документ
Бронювання в Україні

Згідно з новими постановами Кабінету міністрів України, мобілізація та бронювання військовозобов'язаних набувають нових правил. Про це розповів адвокат Кирда Вячеслав Володимирович.

Відтепер для бронювання потрібно мати паперовий військово-обліковий документ, дані якого подаються до органу бронювання. Електронні військово-облікові документи (ВОД), надані ЦНАП, не підходять для цієї мети.

Військове звання та військово-обліковий статус необхідні для бронювання. Ці процедури неможливо здійснити без звернення до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Важливі положення постанови Кабміну від 27 січня 2023 року №76:

  • Керівники державних органів, підприємств, установ та організацій відповідають за включення військовозобов'язаних працівників до списків бронювання та за відповідність їх облікових даних.
  • Списки подаються в електронній формі через портал Дія або у паперовій та/або електронній формі разом з обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов'язаних.
  • В обґрунтуванні зазначається дата прийняття та номер рішення відповідного органу виконавчої влади про визначення підприємства, установи чи організації критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України.

Постанова Кабміну від 16 травня 2024 року № 560 регулює порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації.

Згідно з цим документом:

  • Резервісти та військовозобов'язані, які отримали мобілізаційні розпорядження, призиваються на службу за результатами раніше пройдених медичних оглядів.
  • Особи, які не проходили медичний огляд або строк дії рішення про придатність до військової служби закінчився, направляються на військово-лікарську комісію.
  • Громадяни, які уточнили свої облікові дані після оголошення мобілізації, не направляються на медичний огляд.

Як писав AgroPolit.com, в Україні назвали три умови для економічного бронювання працівників. Також через повну блокаду кордону з Польщею Україна втратить 7,7 млрд грн.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

15 серпня 2024
Уряд просять внести зміни до механізму бронювання військовозобов’язаних працівників
Сьогодні існує дві ініціативи зі зміни механізмку бронювання військовозобов’язаних працівників. Про це повідомляє AgroPolit.com, посилаючись на...
31 липня 2024
В Україні змінили критерії для визначення критично важливих агропідприємств
В Мінагрополітики доповнили Критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі...
19 липня 2024
В ТЦК пояснили, чому з бронюванням працівників виникли труднощі
Із бронюванням працівників на підприємствах України масово виникають складнощі – проблема полягає в тому, що роботодавці роками порушують...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...