Новий мобільний вантажний сканер фінансується ЄС для покращення торговельного потоку,
Кордон з Україною

Європейська комісія в середу оголосила про доставку фінансованого ЄС сканера для збільшення пропускної спроможності на угорсько-українському кордоні. Про це повідомляє Європейська правда.

Новий мобільний вантажний сканер, який фінансується ЄС для покращення торговельного потоку, 25 червня було доставлено на угорсько-український прикордонний пункт пропуску в Чопі. Цей подарунок вартістю близько 2,5 млн євро є частиною проєкту «Шляхи солідарності Україна-ЄС».

Рентгенівські сканери мають вирішальне значення для митних операцій, оскільки вони дозволяють здійснювати безконтактний огляд товарів. Новий сканер дозволить митникам швидко та ефективно перевіряти вантажі, виявляючи незаконні або заборонені предмети за лічені хвилини, сприяючи при цьому безперешкодному проходженню законної торгівлі.

Це прискорить прикордонний контроль і підвищить точність перевірок, одночасно запобігаючи пошкодженню товарів завдяки зменшенню потреби у фізичному огляді.

В рамках проєкту також проводиться навчання співробітників митниці та ведеться робота із забезпечення безперебійного електропостачання стаціонарних сканерів, розташованих в інших пунктах перетину кордону. Ще дві скануючі системи будуть поставлені до січня 2025 року.

Прискорення прикордонних процедур означає скорочення часу очікування для водіїв вантажівок, швидшу логістику для компаній по обидва боки кордону та більш ефективну роботу для органів прикордонного контролю. 20 червня Єврокомісія і Україна на рік продовжили дію угоди про лібералізацію вантажних перевезень, відому як «транспортний безвіз».

Цей новий сканер є одним з багатьох прикладів того, як "смуги солідарності" допомагають підтримувати нашу торгівлю з Україною – на користь обох економік", – сказала Адіна Велян, єврокомісарка з питань транспорту.

Як писав AgroPolit.com, екстремальна погода в Чорноморському регіоні може знищити урожай. Також транспортний безвіз між Україною та ЄС містить сім нововведень.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 липня 2024
Євросоюз ввів офіційну заборону на українські яйця та цукор
Європейський Союз повернув мито на яйця та цукор із України через перевищення квот і вони діятимуть з 2 липня 2024 року до 5 червня 2025 року. Про це...
30 червня 2024
Євросоюз потрапив у катастрофічну залежність від російських добрив
Потік дешевих російських добрив може витіснити європейських виробників із бізнесу, що загрожує довгостроковій продовольчій безпеці. Про це пише...
29 червня 2024
Україна отримала 1,9 млрд євро в рамках Ukraine Facility
Україна отримала новий транш фінансової допомоги у 1,9 мільярда євро від Європейського Союзу в рамках програми Ukraine Facility. Про це повідомив...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...