Вміст вітчизняного спирту в українському коньяку становитиме не менше 15%
Вміст вітчизняного спирту в українському коньяку становитиме не менше 15%

При виробництві українських ординарних коньяків частка вітчизняного коньячного спирту повинна становити не менше 15%. Про це 27 жовтня 2016 року домовилися представники робочої групи з опрацювання Основних правил виробництва коньяків України.

Квотування мінімального вмісту коньячних спиртів українського виробництва стимулюватиме розвиток виноградарства та сприятиме зміцненню бренду «Коньяк України».

Згідно з рішенням робочої групи така частка вмісту вітчизняної сировини в коньяках України повинна бути введена з 2017 року. Далі щороку планується збільшення відсотків українського коньячного спирту.

Наш пріоритет — розвиток виноградарства, оскільки ця галузь з високим вмістом ручної праці сприятиме створенню робочих місць, в першу чергу в економічно-депресивних регіонах», — відзначив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк.

Він підкреслив: «Ми передбачаємо поступове, консервативне реформування вимог до складу українських коньяків, щоб, з одного боку не дестабілізувати бізнес виробників, і з іншого — закласти основи для розвитку виноградарства».

На сьогодні в Україні існує дефіцит власних виноматеріалів, зокрема для виробництва коньячних спиртів не вистачає декілька мільйонів дал. Втім генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко повідомив, що існуючу проблему дефіциту вітчизняних коньячних спиртів буде вирішено.

Під час наради ПрАТ «Одеський коньячний завод», ОП «Ужгородський коньячний завод» і ПАТ «ДМК „Таврія“ гарантували іншим учасникам ринку забезпечити продаж вітчизняних коньячних спиртів. Крім того, згідно з Регламентами Ради ЄС, якщо в назві є географічне зазначення, то не менше 85% винограду, що використовується для його виробництва, повинні походити виключно з цієї географічної зони. Тому такий крок дасть можливість зберегти за українськими виробниками географічні зазначення після закінчення перехідного періоду для відмови від європейських назв», — зазначив він.

АгроПерспектива

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...