У той час як доходи впали, витрати на сільськогосподарські ресурси зросли
Посіви в Україні

Через напади рф на всі галузі агросектору України та супутні збитки від військових дій українське виробництво та експорт значно скоротилися порівняно з довоєнним рівнем. Таким є висновок авторів звіту Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).

Станом на червень 2023 року агросектор України зазнав прямих збитків агротехніці, обладнанню та сховищам на суму $8,7 млрд, а також від викрадених або пошкоджених ресурсів, таких як добрива та насіння, і продукції, посівів та худоби.

Збитки сектору у $40,3 млрд свідчать про зменшення доходів фермерів через втрачене виробництво, нижчі відпускні ціни на продукцію та вищі операційні витрати на всіх етапах аграрного ланцюжка створення вартості.

Безперервний і всеосяжний характер російського нападу ускладнює оцінку збитків і потреб. Подальші втрати та збитки стали результатом виходу рф із зернової угоди в липні 2023 року та негайного посилення атак на інфраструктуру експорту агропродукції вздовж узбережжя Чорного моря та Дунаю.

У період з липня по жовтень 17 окремих нападів на українські порти, зернові комплекси та цивільні судна знищили 300 тис. т зерна та ще більше зменшили експортний потенціал України.

Це руйнування призвело до подальшого падіння аграрної економіки України. Обмежені експортні маршрути підвищили витрати на транспортування та зменшили обсяги товарів, які фермери могли продати, зменшивши доходи фермерів і ліквідувавши прибутковість.

У той час як доходи впали, витрати на сільськогосподарські ресурси зросли, а пошкодження ферм і обладнання спричиняє додаткові, великі витрати для фермерів. У результаті багато фермерів згортають свою діяльність і зменшують обсяги врожаю. І незважаючи на зусилля українського уряду ізолювати сільськогосподарських робітників від призову на військову службу, війна змусила фермерів залучитися до бойових дій.

Як писав AgroPolit.com, розблокування кордону з Польщею: експорт українського продовольства відновлюється. Також новий аграрний міністр Польщі назвав небезпечним відкриття ринку ЄС для України.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 квітня 2024
Експерти розповіли, як війна вплинула на виробництво м’яса і молока в Україні
В Україні, незважаючи на розв’язану рф повномасштабну війну продовжується виробництво м’ясної та молочної продукції, але бойові дії...
12 квітня 2024
До війни Україна забезпечувала 41% світового агроекспорту: фахівці розповіли, як змінилася ситуація
Розв’язана рф повномасштабна війна суттєво вплинула на агросектор України, який до вторгнення виробляв 10% ВВП, займав 14% робочої сили і...
11 квітня 2024
Збитки агросектору Харківщини від війни досягли 18,1 млрд грн
Збитки, завдані розв’язаною рф повномасштабною війною, аграрним підприємствам, а також землям Харківської області, за попередніми оцінками,...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...