Міжнародні ціни на фуражне зерно впали на 5,6%
Вирощування кукурудзи в Північній Македонії

Міжнародні котирування зернових падають, ціни на рослинну олію зростають, а наступного року очікується рекордний урожай зернових. Про це повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Світові ціни на продовольчі товари в листопаді були в основному стабільними, причому нижчі міжнародні котирування зернових компенсувалися підвищенням цін на рослинні олії.

Індекс продовольчих цін ФАО відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на продовольчі товари, що продаються у всьому світі. Індекс цін на зернові ФАО знизився на 3% порівняно з жовтнем.

Міжнародні ціни на фуражне зерно впали на 5,6% через різке падіння цін на кукурудзу, тоді як ціни на пшеницю знизилися на 2,4% в листопаді. Індекс цін ФАО на рис залишався стабільним.

Індекс цін на рослинну олію зріс на 3,4% порівняно з жовтнем. Міжнародні ціни на пальмову олію відновилися більш ніж на 6% в листопаді, в основному завдяки більш активним закупівлям провідними країнами-імпортерами та сезонним зниженням виробництва в основних країнах-виробниках.

Світові ціни на соняшникову олію зросли, а котирування соєвої та ріпакової олій у листопаді знизилися. Індекс цін на молочну продукцію ФАО зріс на 2,2% порівняно з жовтнем завдяки високому імпортному попиту на масло та сухе знежирене молоко з боку покупців із Північно-Східної Азії, а також підвищенню внутрішнього попиту напередодні зимових свят у Західній Європі.

Індекс цін на цукор ФАО зріс на 1,4%, у середньому в листопаді він на 41,1% вище, ніж у тому ж місяці минулого року, під впливом підвищеної стурбованості щодо доступності глобального експорту на тлі погіршення перспектив виробництва в двох провідних країнах-експортерах.

Індекс цін на м’ясо ФАО впав на 0,4% порівняно з жовтнем, відображаючи незначне падіння світових цін на м’ясо птиці, свиней і великої рогатої худоби, здебільшого завдяки великій експортній пропозиції.

Як писав AgroPolit.com, в світі дорожчає молоко та молочні продукти. Також продовольство у світі дешевшає.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 грудня 2023
Гетманцев описав схеми, які використовують експортери для торгівлі чорним зерном
В Україні намагаються обмежити можливості експортерів для роботи з «чорним зерном», які продають його за кордон через фіктивні фірми. Про...
22 грудня 2023
Експорт морським коридором може зрости до 7 млн т на місяць
Експорт зерна та інших товарів через відкритий Україною морський коридор може збільшитися до 7 млн т на місяць, замість поточного прогнозу у 5 млн т....
21 грудня 2023
В Україні через війну фермери почали садити нові для себе культури
Відбулося зменшення посівних площ у 2023 році порівняно з тим же періодом минулого року і види культур, які сіють аграрії, також змінилися в умовах...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...