На земельних схемах чиновники заробляють найбільші гроші
На земельних схемах чиновники заробляють найбільші гроші

Держгеокадастр займається корупційними схемами. Про це повідомляє на своєму Facebook народний депутат Олег Кулініч, коментуючи питання роздачі землі під ОСГ для програми "Більше ніж правда" на каналі ICTV.

Народний депутат пояснив, що надання землі для ведення особистого селянського господарства інколи використовується як корупційна схема.

«Кілька десятків працівників якогось агропідприємства, безоплатно отримують у користування по 2 гектари начебто для створення особистого селянського господарства, а потім ці ділянки обробляються цим таки агропідприємством. Якщо таких земельних ділянок, наприклад, 50, то можна їх об’єднати і отримати земельний масив в 100 гектарів», - пояснив він.

Депутат розповідає, що цей масив може бути переданий в оренду як офіційно, так і взагалі без жодних документів. В останньому випадку місцеві бюджети не отримують жодних надходжень, а такі ситуації, на жаль, не рідкість. Як депутат мажоритарник і я стикався з ними на своєму виборчому окрузі.

За словами Кулініча, такі випадки корупція є, але їх набагато менше ніж у виконавчій владі коли розпорядником є Держгеокадастр.

Тож люди повинні спитати у депутатів і сільського голови, чому вони приймають такі рішення, які йдуть врозріз з інтересами громади і з інтересами місцевого бюджету. А місцева влада має передавати землю тільки тим людям, які дійсно будуть використовувати цю ділянку за призначенням», - наголошує Кулініч.

Депутат додає: «Корупція є на всіх рівнях, і сільські ради – не виключення. Але якщо порівнювати її масштаби з рівнем державних структур, то ці дії сільських рад здадуться невинними забавками».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...