Прогнозують збільшення квот на експорт товарів з України
Прогнозують збільшення квот на експорт товарів з України

Єврокомісія розглядає заявку України на збільшення експортних квот, обговорення питання може зайняти три місяці. Про це повідомив керівник торгово-економічного відділу представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж.

Він підкреслив, що квоти не обмежують обсяг експорту товару, а лише визначають, скільки можна експортувати без сплати мит.

"У першу чергу, щоб було абсолютно зрозуміло, квоти не прив'язані до кількості. Немає ніяких обмежень стосовно того, що Україна може експортувати в ЄС. Квоти залежать від суми ввізного мита, які повинні бути сплачені. Раніше для деяких сільськогосподарських продуктів Україна повинна була платити певні імпортні мита. Тому ми сказали, що протягом деякого часу (на ці товари) буде нульове мито, але все, що вище - ви повинні платити мито", - пояснив Бердж.

Зараз, за його словами, Єврокомісія розглядає заявку України на збільшення квот.

І на минулому тижні єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрем була тут в Україні і оголосила, що ми зараз пропонуємо (в ЄК) збільшити число квот для деяких товарів в наступні три місяці. Але це рішення має бути погоджено державами-членами і парламентом. Але ми пропонуємо збільшити ряд квот на такі товари, як мед, томати, ряд деяких зернових", - підсумував Ніколас Бердж.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що Кабінет міністрів України наполягатиме перед Європейською комісією на збільшенні квот для України для експорту продукції в Євросоюз.

Крім того, Міністерство аграрної політики та продовольства України веде переговори з Європейською комісією про виділення окремих квот на безмитне ввезення органічної продукції в ЄС, щоб виробники звичайної і біо-продукції не претендували на одну і ту ж квоту.

Ще в кінці червня Україна використала майже всі квоти на експорт в ЄС. Зокрема, в січні повністю вичерпалися квоти на поставки кукурудзи, були майже заповнені квоти на пшеницю.

СЕГОДНЯ

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...