Україна стала нетто-експортером живих свиней
Україна стала нетто-експортером живих свиней

За результатами трьох кварталів року Україна здобула звання нетто-експортера живих свиней. Про це повідомляє Аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України».

Упродовж січня-вересня українські компанії поставили закордон 1,74 тис. т живця свиней забійних кондицій загальною вартістю у $2 млн. Тож, дохід від таких поставок перевищив вартість завезених з-за кордону племінних чистопорідних та гібридних свиней. Отже, третій квартал 2016-го Україна завершила із позитивним зовнішньоторговим сальдо з торгівлі живими свинями (код УКТ ЗЕД 0103), яке дорівнює $243 тис..

«Варто зазначити, що такий експортний прорив обумовлений жвавим попитом з боку основного та єдиного акцептора українських свиней – Грузії. Основними постачальниками племінних тварин до України залишається Данія. Друге місце посіли ірландські постачальники, витіснивши німецьких, а Франція замкнула трійку.

Зовнішня торгівля м’ясом свиней (код УКТ ЗЕД 0203) цьогоріч не може «похизуватися» такими здобутками. Так, упродовж аналізованого періоду до інших країн спрямували лише 1,69 тис. т свинини тобто у 12,7 разів менше ніж за аналогічний період минулого року. Обсяги імпорту свинини за 9 місяців 2016-го зменшились на третину відносно трьох кварталів минулого року і склали 2,46 тис. т. Як наслідок, загальна вартість завезеної сировини перевищує обсяги доходу від експорту свинини на $1,07 млн», — прокоментувала аналітик Асоціації свинарів України Олександра Бондарська.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...