Україна стала нетто-експортером живих свиней
Україна стала нетто-експортером живих свиней

За результатами трьох кварталів року Україна здобула звання нетто-експортера живих свиней. Про це повідомляє Аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України».

Упродовж січня-вересня українські компанії поставили закордон 1,74 тис. т живця свиней забійних кондицій загальною вартістю у $2 млн. Тож, дохід від таких поставок перевищив вартість завезених з-за кордону племінних чистопорідних та гібридних свиней. Отже, третій квартал 2016-го Україна завершила із позитивним зовнішньоторговим сальдо з торгівлі живими свинями (код УКТ ЗЕД 0103), яке дорівнює $243 тис..

«Варто зазначити, що такий експортний прорив обумовлений жвавим попитом з боку основного та єдиного акцептора українських свиней – Грузії. Основними постачальниками племінних тварин до України залишається Данія. Друге місце посіли ірландські постачальники, витіснивши німецьких, а Франція замкнула трійку.

Зовнішня торгівля м’ясом свиней (код УКТ ЗЕД 0203) цьогоріч не може «похизуватися» такими здобутками. Так, упродовж аналізованого періоду до інших країн спрямували лише 1,69 тис. т свинини тобто у 12,7 разів менше ніж за аналогічний період минулого року. Обсяги імпорту свинини за 9 місяців 2016-го зменшились на третину відносно трьох кварталів минулого року і склали 2,46 тис. т. Як наслідок, загальна вартість завезеної сировини перевищує обсяги доходу від експорту свинини на $1,07 млн», — прокоментувала аналітик Асоціації свинарів України Олександра Бондарська.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...