Україна арештувала 170 вагонів з російськими та білоруськими міндобривами
Україна арештувала 170 вагонів з російськими та білоруськими міндобривами

За матеріалами СБУ та БЕБ арештовано 170 вагонів російських і білоруських мінеральних добрив на майже 100 млн грн. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За матеріалами Служби безпеки та підрозділів БЕБ накладено арешт на оптову партію мінеральних добрив російського та білоруського виробництв.

Як повідомляється, іноземну продукцію виявлено у 170 вагонах, які перебували у Миколаєві на території Морського спеціалізованого порту, що входить до бізнес-структури підсанкційного олігарха Дмитра Фірташа.

Загальний об’єм вилученого майна становить 11,8 тис. тонн на майже 100 млн грн.

Встановлено, що залізничні контейнери з міндобривами прибули в Україну ще до початку повномасштабного вторгнення та перебували в режимі «транзит».

За оперативними даними, вантаж належав двом іноземним компаніям – «Уралкалий» та «Беларуськалий».

Як повідомляється, власники товару планували переправити його до третіх країн для продажу і одержання мільйонних прибутків, частина з яким у вигляді податків пішла б на фінансування війни проти України.

У результаті слідчо-оперативних дій Служба безпеки ініціювала передачу вилученого майна в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів), триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ спільно з детективами Бюро економічної безпеки за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, що раніше Укрзалізниця отримала 1,3 млрд грн доходу від арештованих російських та білоруських вагонів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 лютого 2023
Уряд просять відмінити ввізне мито на добрива на півроку
Потрібно відмінити мита на імпорт добрив в Україну, аби забезпечити аграріїв міндобривами на 2023/2024 рр. З такою ініціативою виступив народний...
22 лютого 2023
Світове виробництво харчів може впасти на 20% через дефіцит добрив
Дефіцит добрив – це ключовий ризик для доступності продовольства у 2023 році. Таке занепокоєння наразі розглядається ООН, бо більшість країн в...
15 лютого 2023
Імпорт азотних добрив за минулий рік в Україну збільшився втричі  
Частка імпортних добрив на внутрішньому ринку Україні втричі перевищує обсяг добрив, вироблених українськими заводами. Такі дані випливають зі слів...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...