Аграріям видадуть 277 млн грн за програмою розвитку садів та теплиць
Аграріям видадуть 277 млн грн за програмою розвитку садів та теплиць

Кабінет Міністрів України днями вніс зміни до постанови від 21 червня 2022 р. № 738 щодо надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також теплиць. Зокрема, зміни стосуються умов надання грантів на будівництво модульної теплиці. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Раніше за умовами програми, гранти надавалися на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею 2 гектари (від 1,6 до 2,4 га), то тепер розмір площі змінено. Наразі заявники можуть подавати свої проектні роботи на будівництво теплиці не менше 0,4 га, але не більше 2,4 га.

Як повідомляється, відповідно суми гранту варіюватимуться від 2 млн грн до 7 млн грн. Якщо площа теплиці матиме 0,4 — 0,6 га, аграрій зможе отримати 2 млн грн, 0,8 — 1,2 га — 3,5 млн грн, 1,6 — 2,4 га — 7 млн грн. Кількість створених робочих місць має бути не менше 14 на 1 га.

Також, відповідно до нових змін, до заяви обов’язково має додаватися сканована копія проекту будівництва модульної теплиці з кошторисною документацією (відповідно до типового проекту), підписана особою, яка його розробила. Якщо ж заява буде подана без сканованої копії, вона не розглядатиметься.

У Мінагро додали, що прийом заявок на грантову програму зі створення садів та теплиць продовжується. Наразі Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало вже 57 наказів, з яких – 52 по садах на суму 242,2 млн грн, 5 – по теплицях на 35 млн грн.

Загальна площа заявників під закладення садів складає 782,84 га. Суми грантів залежно від площі становлять від 360 тис. грн до 10 млн грн на одного отримувача.

Учасниками по напрямку створення теплиць стали фермери із Дніпропетровщини, Закарпаття, Одещини та Вінниччини, загальна площа становить 8,9 га.

Сума грантів по обох напрямках склала 277, 2млн грн.

Нагадаємо, що у Мінагрополітики розповіли про нову схему, через яку шахраї під приводом «грантової програми» намагаються виманити в аграріїв їхні кошти.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

26 жовтня 2022
Аграріям нададуть гранти для реалізації проєктів зрошення від USAID
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) запрошує подавати концепції проєктів на одержання субгранту для впровадження нових технологій...
23 жовтня 2022
Аграріям нарахували понад 4 млн грн грантових коштів для створення садів
Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало 41 наказ на суму 191,5 млн грн. Загальна площа господарств-учасників складає 607,85...
9 вересня 2022
Аграріям нададуть 450 млн грн на розвиток переробки, тепличних господарств та садівництва
У рамках проеєту єРобота понад 1000 підприємців подали заявки на отримання грантів на розвиток підприємств переробної галузі та закладку садів і...

Вибір редакції

3 листопада 2022
Мінагрополітики напише новий порядок видачі міжнародних сертифікатів на харчові продукти
Українські експортери харчової та тваринницької продукції б’ють на сполох – відсутність узаконеного механізму отримання міжнародних...
23 листопада 2022
Торгівельні мережі просять відв’язати ціни в умовах війни
Ритейлори просять уряд скасувати державне регулювання цін з граничними надбавками на соціально значущі продукти та збільшити термін розрахунків із...
28 листопада 2022
Мінімальне податкове зобов’язання на землю – підводні камені: платити чи відкласти?
Власники паїв та орендарі землі з 1 січня 2023 року отримають платіжки про сплату мінімального податкового зобов’язання на землю. Як...